„Poznajmy się” w Warszawie

27 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie odbyła się Wielokulturowa Gala Finałowa I edycji Konkursu „Poznajmy się”.

Spośród 46 projektów Kapituła wybrała 20 finalistów, wśród których znalazła się uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie Agnieszka Guz. Otrzymała ona wyróżnienie za projekt „Gość Inność – czyli bajki nowe”.

Dyplomy i nagrody wręczyli przedstawiciele Kapituły i organizatorów, m.in.: dr Krystyna Starczewska, Irena Wóycicka, Maja Komorowska i Anna Komorowska oraz przedstawiciele partnerów Konkursu. Gala była okazją do spotkania z ludźmi, którzy codziennie walczą o wartości takie jak tolerancja, szacunek, akceptacja – szczególnie dla „inności”. Niespodziankę uczestnikom wydarzenia sprawił występ gościa specjalnego, Czesława Mozila. Młodzież zaprezentowała również tańce kultury romskiej i czeczeńskiej, a autentyczność i radość bijąca od prowadzących oraz wszystkich zebranych gości sprawiła, że atmosfera spotkania stała się magiczna.

II LO