Pozostawienie czajnika na palniku przyczyną pożaru domu

Pozostawienie czajnika na palniku kuchenki gazowej prawdopodobnie było przyczyną pożaru domu w  miejscowości Glinnik, gm. Abramów. Spaleniu uległy pomieszczenia mieszkalne wraz z wyposażeniem na parterze. 

Do zdarzenia doszło 26 maja ok. godz. 7.15. –Po dojechaniu do miejsca zdarzenia okazało się, że na parterze w budynku mieszkalnym powstał pożar. W obiekcie panowała wysoka temperatura oraz silne zadymienie. Budynek zamieszkiwało łącznie 6 osób. Właściciel po odłączeniu energii elektrycznej przystąpił do gaszenia pożaru za pomocą węża ogrodniczego. Podjęta próba okazała się bezskuteczna –informuje Dariusz Sierociński, rzecznik prasowy KP PSPLubartów.

W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury jedna z osób (kobieta w wieku 73 lat) doznała oparzenia twarzy. Poszkodowanej udzielona została kwalifikowana pierwsza pomoc przez strażaków. Następnie kobieta została przekazana do karetki pogotowia.
Podczas działań ratowniczo-gaśniczych ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych wynieśli na zewnątrz dwie butle o poj. 11 kg z gazem propan butan.
Spaleniu uległy pomieszczenia mieszkalne wraz z wyposażeniem na parterze.
Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było prawdopodobnie pozostawienie czajnika na palniku kuchenki gazowej.
W zdarzeniu udział brały: trzy zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Abramowie, OSP w Glinniku, OSP w Wolicy i OSP w Dębinach.

(kw)