Premier Morawiecki odwiedził Lubartów


Po raz pierwszy w historii Lubartów gościł premiera RP. Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami 23 września udzielił poparcia kandydatowi PiS w wyborach na burmistrza Januszowi Bodziackiemu.

Z uwagi na liczną frekwencję wizyta premiera została przeniesiona z sali widowiskowej Lubartowskiego Ośrodka Kultury na plac przed ratuszem. Tam zostali przedstawieni kandydaci PiS w wyborach do Rady Miasta Lubartów oraz do sejmiku i Rady Powiatu.

-Żebyśmy nasze reformy, nasze zmiany mogli kontynuować, żeby dobra zmiana była zmianą na dobre musimy skoncentrować się na konsekwentnej realizacji wielu zadań – mówił premier Morawiecki do lubartowian.

Wśród tych zadań wymienił termomodernizację budynków – Ciepły dom, zdrowsze powietrze, niższe rachunki za prąd, to jest coś co zwykłym polskim rodzinom jest potrzebne. Na to przeznaczamy 100 mld zł na najbliższe 10 lat.
Zapowiedział też utrzymanie linii kolejowej Lublin, przez Lubartów, Łuków do Warszawy.
Wspomniał o drogach lokalnych. – Utworzyliśmy fundusz 6 miliardowy na nowe drogi, obwodnice. Będzie to zupełnie nowa jakość w takich powiatach jak powiat lubartowski.
Premier Morawiecki mówił także o potrzebie tworzenia domów seniora.

Jestem pewien, że również w Lubartowie potrzebujecie domu seniora. Wiem, że jest dom pomocy społecznej. Potrzebne są domy seniora z prawdziwego zdarzenia.
Morawiecki przedstawił też program dotyczący Kół Gospodyń Wiejskich. Zakłada on miedzy innymi wsparcie finansowe, szybsza drogę rejestracji oraz doradztwo prawne.
Premier wspomniał, że obecnie bezrobocie w Lubartowie jest znacznie niższe niż jeszcze 5-7 lat temu. 

Polska odzyskanych szans będzie wtedy, kiedy wiatr zmian powieje w każdym powiecie, w każdej gminie, w każdym mieście, tutaj w Lubartowie również – zwrócił się do mieszkańców. – Życzę Wam abyście wybrali jak najlepszych przedstawicieli, przedstawicieli z Prawa i Sprawiedliwości bo wtedy będziemy mogli kontynuować naszą politykę. Tutaj w Lubartowie macie bardzo dobrego burmistrza, mam nadzieje, ze go wybierzecie również – zaapelował na koniec.
(kw)