Premier Morawiecki w Lubartowie podziękował rodzinom wielodzietnym

-Żebyśmy wszyscy byli dumni z rodzin, dumni z Polski – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas VII Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie. Szef rządu pojawił się 15 czerwca na warsztatach i zajęciach w Lubartowskim Ośrodku Kultury oraz placu przed ratuszem i dziedzińcu Pałacu Sanguszków.

Premier Mateusz Morawiecki podczas warsztatów w LOK

-Obecność premiera podczas zjazdu jest dla nas szczególnym honorem – mówił podczas spotkania z premierem burmistrz Krzysztof Paśnik.

Premier podziękował rodzinom wielodzietnym za ich trud, jaki wkładają w wychowanie dzieci.
– Churchill powiedział, że wychowanie 4 dzieci jest trudniejsze niż zarządzanie państwem. Nie jestem pewien czy nie przesadził, pewnie zależy od dzieci – mówił.
Stwierdził także, że nie ma przyszłości państwa polskiego bez przyszłości rodzin polskich. – Musimy przestawić tę zwrotnicę w kierunku wsparcia dużych rodzin – mówił.

Joanna Krupska ze Związku Dużych Rodzin Trzy Plus w imieniu związku postulowała o objęcie szczególnymi względami finansowymi rodziców, którzy rezygnują z pracy, bo sami chcą wychowywać dziecko do lat trzech. Wspomniała też o potrzebie poprawy jakości nowo powstających żłobków i przedszkoli oraz wsparcia rodzin wysoko wielodzietnych.

Po spotkaniu z rodzinami w sali widowiskowej LOK premier uczestniczył w warsztatach i zajęciach zorganizowanych w ramach zjazdu. Pojawił się też na Biesiadzie Czerwcowej na dziedzińcu Pałacu Sanguszków.

(Katarzyna Wójcik)

fot. Katarzyna Wójcik

Lubartowska rodzina Warchulińskich („twarz zjazdu”) z premierem Morawieckim
Burmistrz Krzysztof Paśnik wręcza premierowi grafikę lubartowskiej artystki Małgorzaty Wronowskiej