Premiera spektaklu „On”

Pracownia teatralna PMDK w Lubartowie zaprasza na premierę spektaklu „On” Teatru 5 Złotych w reżyserii instruktorki zespołu Małgorzaty Adamczyk. Wydarzenie odbędzie się 29 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w sali teatralnej Międzyziemie PMDK.

„On”
Scenariusz: Przemysław Jurek
Reżyseria: Małgorzata Adamczyk

Udział biorą: Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Barłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Dominik Zadziorka.

O spektaklu:
Zespół po raz pierwszy nie pracuje na autorskim scenariuszu, lecz wziął na warsztat dramat Przemysława Jurka, tekst otrzymał nagrodę w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu 2013 roku. Młody bohater próbuje poradzić sobie ze swoją przeszłością, szuka odpowiedzi na pytanie, kim jest? Jak przeszłość go określa? Jaki ma wpływ na to, kim jest dziś? To również spojrzenie w głąb psychiki młodego człowieka…

O zespole:
Zespół pracuje ze sobą od 3 lat. Dotychczas zaprezentował dwie premiery. Zadebiutował spektaklem „Bzdurki czyli baśnie dla dzieciiinyych”, za który otrzymał wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych „Inscenizacje 2016” w Lublinie pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Ostatnia premiera to „My. Po prostu”. Spektakl był wielokrotnie prezentowany na różnych scenach, czego efektem są nagrody: II nagroda w Wojewódzkich Prezentacjach Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, I nagroda w Przeglądzie Teatrów Młodzieżowych, Kabaretów „Młody Teatr” Scena Młodych 2018 oraz nagroda aktorska dla Kariny Szczepaniak, wyróżnienie w IX Ogólnopolskim Przeglądzie Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II „Złota Maska” w Lublinie. Podczas tego konkursu został również wyróżniony aktor zespołu – Miłosz Samolej za kreację aktorską. Grupa uczestniczyła również w prezentacjach nie konkursowych takich jak: Witryna Teatralna, organizowana przez PMDK, czy VIII Spotkania Teatralne w Kraśniku.