Premierki – Przecierki w PMDK

24 maja na scenie sali widowiskowej odbyły się „Premierki-przecierki”, czyli premiery dziecięcych zespołów artystycznych. Tym razem zaprezentowali się podopieczni Dominiki Trykacz z pracowni teatralnej i zespoły taneczne, prowadzone przez Jolantę Grabowską

Grupy teatralne pokazały  dwa autorskie  przedstawienia, do których scenariusze stworzyła pani Dominika Trykacz na podstawie pomysłów wychowanków. Jako pierwszy wystąpił Teatr Awantura ze spektaklem „Inwigilacja”, w którym zabawną historię dwóch zwaśnionych ekip opowiedzieli: Aleksandra Goliszek, Pola Maluga, Milena Kozieł, Laura Wąsik, Aleksandra Jaroszyńska, Nadia Kuzioła, Łucja Puła, Seweryn Iwan, Maja Stawecka, Jagoda Szutko, Maja Kowalczyk, Nikola Walenciuk i Wiktoria Kałuża. Z kolei Teatr Prawdziwych Mężczyzn + ONE zaprezentował trzecią w swojej historii premierę – „Aferę osiedlową”. Na  komediowy spektakl o poszukiwaniu zaginionego dziadka znakomicie bawiła się nie tylko żywo reagująca widownia, ale także sami aktorzy: Jan Pawlikowski, Jagoda Wasak, Kornelia Kępa, Kacper Broniszewski, Adam Broniszewski, Wiktor Lato, Szymon Filip, Antoni Krawczyk, Gabriela Rola, Mateusz Radomski, Antoni Kozak, Katarzyna Kozicka i Nikodem Kulik.  Oba spektakle wyreżyserowała instruktorka obu zespołów, pani Dominika Trykacz.

Po prezentacjach teatralnych przyszedł czas na zespoły taneczne. Sześciolatki z zespołu „Piruet” zatańczyły układ baletowy, a nieco starsze dziewczynki  z zespoły „Sweet” zaprezentowały układ „Noc kupały”. Obie choreografie stworzyła i przygotowała z grupami instruktorka, pani Jolanta Grabowska.

Idea imprez „Premierki-przecierki” to stworzenie przyjaznych warunków dla debiutujących na scenie dzieci – w taki sposób, aby scena nie kojarzyła się im z lękiem i stresem, ale z przyjemnością i satysfakcją. Z pewnością tak będzie kojarzyła się ta impreza, podczas której publiczność stworzyła   wspaniałą, przyjazną  atmosferę, a gratulacje i upominki dzieci odebrały na scenie z rąk pani Dyrektor PMDK, Jolanty Tomasiewicz.

foto; Zofia Dybała, Wiktoria Drąg/Kino Bambino PMDK