Prezenty świąteczne kup w Punkcie Informacji Turystycznej

Lubartowskie gadżety i rękodzieło polecają się na świąteczne prezenty. Wśród nich ceramika z Bolesławca, szydełkowe ozdóbki czy kubki i torby z lokalnym ludowym motywem.

W Lubartowie przed świętami oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego warto odwiedzić Punkt Informacji Turystycznej. Oprócz tego, że na miejscu można pobrać bezpłatne foldery, broszurki i mapy turystyczne Lubartowa, powiatu lubartowskiego i całej Lubelszczyzny, jest tu dużo pomysłów na oryginalne niespodzianki dla najbliższych.

Od ubiegłego tygodnia dostępne są ozdoby choinkowe autorstwa Ewy Szysiak z Hobby Klubu Rękodzieło przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Mickiewicza. Zachwyca szydełkowa szopka, anioły czy gwiazdki.

Ostatnio w ofercie pojawił się nowy wzór kubeczków, toreb i smyczy z lokalnym ludowym motywem. Jest też coś dla miłośników oryginalnej ceramiki.

– To wyroby z Manufaktury Bolesławiec- marki rozpoznawalnej na całym świecie. Wszystkie produkty – kubeczki, anioły, kominki, cukiernice są wykonane ręcznie – mówi Natalia Górna, pracownik PIT.

Świąteczny nastrój zapewnią świece sojowe o zapachu grzanego wina, kawy waniliowej czy jaśminu. A także lampiony z suszonymi ziołami.

Dla tych, którzy chcą przemycić w prezencie motyw lubartowski PIT oferuje gliniane kubeczki, dzwonki, magnesy czy diabełki z lokalnych legend.

Wydana w tym roku książka „Święto Roweru w Lubartowie 1994 – 2019” to prawdziwy „must have” pod choinkę.
To wspaniały album o największej rowerowej imprezie w Polsce autorstwa Ireneusza Goździa. Oprócz tej publikacji w PIT zakupimy „Legendy lubartowskie”, monografię „Lubartów w dziejach”, czy najnowsze wydanie LTR „Lubartów i Ziemia Lubartowska”.

Punkt Informacji w Lubartowie mieści się przy ul. Farnej 4. Czynny jest w godz. 8.00 – 16.00, a w dniach 20 – 22 grudnia od godz. 8.00 – 19.00.

Katarzyna Wójcik