Programowanie dla dzieci w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Ruszają zapisy

Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia  z programowania i robotyki. Właśnie ruszyły zapisy!

Zajęcia organizuje firma CyberSkill, która odpowiada za merytorykę zajęć. Na najważniejsze pytania odpowiada Radosław Józwik, właściciel firmy.

Jaki jest cel zajęć?

– Kursy tworzyłem z myślą o córkach, zastanawiałem się jak najlepiej nauczyć je korzystania z technologii. W przeciwieństwie do mnie urodziły się w świecie, w którym Internet po prostu jest, ze wszystkimi swoimi dobrodziejstwami i zagrożeniami. Jako rodzic jedyne, co mogę zrobić, to nauczyć je, jak z niego świadomie korzystać.

Przekazuję im więc wiedzę z zakresu programowania, bezpieczeństwa w sieci i trików, które stosują twórcy gier, aby przykuć użytkownika do ekranu. Uważam, że uzbrojone w tą wiedzę, będą bardziej świadome i trudniej będzie nimi manipulować.

Po jakimś czasie postanowiłem podzielić się wiedzą, którą zdobyłem i tak powstały kursy programowania CyberSkill – każde dziecko wyniesie z tych zajęć inną naukę, ale jestem pewien, że będzie to coś cennego!

Jak wyglądają warsztaty?

– Podczas 90 min warsztatów każdy będzie mógł spróbować swoich sił w programowaniu. Młodsi będą budować roboty z klocków LEGO, a starsi rozwiązywać zagadki na specjalnych mapach w grze MINECRAFT lub latając dronami. Nie ma nic lepszego jak ukrywać treści edukacyjne w grach i zabawie. Przekazywana wiedza jest podobna, lecz korzystamy z różnych narzędzi, aby przekaz był bardziej atrakcyjny dla dzieci.

Czy rodzice mogą uczestniczyć podczas zajęć pokazowych?

Oczywiście że tak. Będzie okazja, żeby zobaczyć jak to wygląda i zadać pytania. Docelowo chciałby, aby takie zajęcia, już w formie płatnej, na stałe zagościły w ofercie LOK. Chętni rodzice będą mogli od razu zapisać swoje dzieci na zajęcia semestralne.

Jak wyglądałyby kursy semestralne?

Z chętnymi będziemy spotykać się, raz w tygodniu, na 90 minutowych lekcjach. Semestr trwa od października do ferii zimowych z przerwami na święta. Dokładny dzień tygodnia i godzina będzie zależała od dostępności sal w LOK i planów lekcji dzieci.

Jaki byłby koszt zajęć?

W zależności od wersji, na którą zdecydują się rodzice 110 zł/m-c za zajęcia co tydzień, lub 60 zł/m-c za zacięcia co 2 tygodnie.

Gdzie można zapisywać się na zajęcia?

Zapraszam do kontaktu telefonicznego 503 678 366, e-mailem [email protected] lub stronie na CyberSkill na Facebook.

Dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

Ja osobiście uważam że to przydatna umiejętność. Uczymy dzieci biologii, chemii, fizyki i wielu innych przedmiotów, nie wiedząc tak naprawdę jaką drogę wybiorą i co może im się przydać. Z programowaniem jest podobnie. W świecie wypełnionym technologią, wiedza jak  maszyny wykonują swoje zadania, może okazać się kluczowa. Więc jeśli Twoje dziecko lubi spędzać czas przy ekranie smarftona, tabletu czy komputera, to myślę, że warto rozważyć zapisanie go na kurs programowania. A już na pewno warto przyjść na bezpłatne zajęcia demonstracyjne, które organizuję wraz z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury.