Projekt „Lato w teatrze” zakończony

Warsztaty teatralne, ruchowe, muzyczne prowadzone przez znanych twórców i artystów trwały od 22 lipca przez dwa tygodnie w Lubartowskim Ośrodku Kultury, który otrzymał na ten cel dofinansowanie ze środków ministerialnych w tegorocznej edycji programu Lato w teatrze. 

#3xL – Warsztaty Teatralne Lubartowa” to projekt w ramach Lata w Teatrze, programu realizowanego przez Instytut Teatralny im Z. Raszewskiego. Były to bezpłatne półkolonie dla dzieci i młodzieży w wieku 11-18 lat.  Koordynatorem projektu był Edmund Kuryluk, instruktor zajęć teatralnych w LOK. Temat przewodni półkolonii to teatr, muzyka i ruch – taniec, akrobatyka. Warsztaty prowadziła ogólnopolska kadra artystów – pedagogów. Uczestnicy projektu mieli możliwość zabawy i rozwoju, poznania miasta, gdyż #3xL to trzy razy Lubartów – historia miasta, współczesność i przyszłość oczami dzieci i młodzieży. W trakcie zajęć poznali sposoby kreatywnego tworzenia teatru i muzyki (wokalnej i instrumentalnej).

W sobotę 3 sierpnia na placu przed ratuszem zorganizowano finałowy pokaz. Grupa zrealizowała własnoręcznie napisany scenariusz. Spektakl pokazywał Lubartów widziany oczami wykonawców w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Sylwia Cichoń

foto: prowadzący projekt i Katarzyna Wójcik