Promowali Lubartów. Zostali nagrodzeni

Marek Majewski, Janusz Kobyłka, Przemysław Podleśny oraz Katarzyna Olek zostali wyróżnieni za promocję Lubartowa 1 czerwca podczas dni miasta.

MAREK MAJEWSKI

Wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor i realizator dźwięku, właściciel studia produkcji muzycznej MAJART STUDIO. Współpracował z wieloma czołowymi artystami w Polsce i za granicą. Występował na takich koncertach jak ESKA MUSIC AWARDS oraz LATO ZET i DWÓJKI. Współzałożyciel i gitarzysta rockowego zespołu Macheezmo, Od 2009 do 2012 roku był liderem i wokalistą progresywno – rockowego zespołu ACUTE MIND, z którym wydał płytę „ACUTE MIND”. Album miał bardzo dobre recenzje – zarówno w kraju, jak i na świecie. Od 2012 do 2017 roku Marek Majewski był wokalistą i drugim gitarzystą w śląskim zespole OSADA VIDA. Utwory tej grupy gościły dość często w Radiowej Trójce oraz w wielu rozgłośniach radiowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Obecnie muzyk ponownie tworzy zespół ACUTE MIND, z którym pracuje nad nowym albumem. Marek Majewski jest pomysłodawcą ważnego wydarzenia muzycznego w naszym mieście jakim jest Rock Alert Festiwal. Był organizatorem I edycji RAF-u w r. 2004 oraz trzykrotnie członkiem jury festiwalu.

JANUSZ KOBYŁKA

Członek Klubu Aktywnych ART. – FIT oraz członek Zarządu Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej Relaks. W ubiegłym roku wyruszył w charytatywną rowerową podróż dookoła Polski, w czasie której zbierał pieniądze dla ciężko chorej Bianki Dzięcioł – małej mieszkanki Lubartowa. Pomysł pana Janusza, aby w ciągu ponad 40 dni odwiedzić wiele miast w Polsce przyczynił się znacznie do promocji Lubartowa, tym bardziej, że podróż tę śledziły media ogólnopolskie. Janusz pokonał trasę około 3 500 km. W tym roku wybiera się w kolejną charytatywną wyprawę rowerową. Janusz uprawia też nordic walking i reprezentuje miasto na wielu zawodach na dystansie 10 km, W swojej kategorii zajmuje niejednokrotnie miejsca na podium.

KATARZYNA OLEK
Wokalistka, autorka tekstów, tworzy pod pseudonimem „Panna Clark”. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność reklama i promocja. Od najmłodszych lat uczestniczyła w życiu kulturalnym miasta Lubartów. Promuje swoje miasto w kraju i za granicą. Wystąpiła m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Wokalistów „Debiuty”, gdzie otrzymała nagrodę specjalną z rąk Grażyny Łobaszewskiej. Wyróżniono ją też na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Rozrywkowo – Jazzowej. Występowała na scenach zagranicznych, m.in. na Litwie, Krymie i w Baku. Osobą Kasi zainteresowało się Polskie Radio – Program 3 wyemitował reportaż poświęcony jej i jej pasji, jaką jest śpiew. Katarzyna Olek wygrała eliminacje krajowe do YouthVision, konkursu organizowanego w Azerbejdżanie, gdzie reprezentowała nasz kraj. Aktualnie Kasia jest w trakcie opracowywania pracy naukowej na temat mediów lokalnych w Lubartowie na przykładzie tygodnika „Lubartowiak” wydawanego w naszym mieście od 1996 roku.

PRZEMYSŁAW PODLEŚNY

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie. Odniósł wiele sukcesów na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej przyczyniając się do promocji Lubartowa. Dwukrotnie był stypendystą Prezesa Rady Ministrów, dwukrotnie stypendystą Ministra Edukacji Narodowej, stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Jego największe sukcesy to: złoty medal (indywidualnie) i srebrny (drużynowo) na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej w Irlandii 2016/2017, złoty medal i uzyskanie najlepszego wyniku na świecie na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej w Irlandii 2017/2018. Jest laureatem Olimpiad Ogólnopolskich: Matematycznej, Fizycznej, Informatycznej, Języka łacińskiego, finalistą Olimpiady Chemicznej, Laureat Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki i fizyki. Jego osiągnięcia przyczyniły się do tego ,że II Liceum zdobyło Srebrną Tarczę w rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych.