Proszą o zgodę na budowę pomnika

Ponad 700 mieszkańców Lubartowa podpisało się pod wnioskiem o zgodę Rady Miasta na budowę pomnika upamiętniającego Armię Krajową. Pismo wraz z uzasadnieniem wpłynęło do Rady Miasta. O inicjatywie poinformowano także naszą redakcję.

„My, mieszkańcy Miasta Lubartów oraz Honorowy Komitet Upamiętnienia Armii Krajowej w Lubartowie, działając na podstawie par. 50 ust.1 pkt.5 Statusu Miasta zwracamy się z wnioskiem o podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na budowę pomnika upamiętniającego Armię Krajową. Naszą inicjatywę wspiera Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, środowiska kombatanckie oraz liczni Lubartowianie” – czytamy we wniosku podpisanym przez Władysława Borówkę, przewodniczącego Honorowego Komitetu Upamiętnienia Armii Krajowej w Lubartowie.

Komitet deklaruje także chęć zebrania pieniędzy na realizację budowy pomnika od darczyńców, aby uchwała nie niosła ze sobą skutków finansowych dla budżetu Miasta.

Do wniosku dołączony został projekt uchwały wraz z uzasadnieniem oraz podpisami 762 mieszkańców popierających ideę budowy pomnika.

Poniżej zamieszczamy treść wniosku oraz projekt uchwały.

(J.A.)

wniosek mieszkańcow-2 wniosek mieszkańcow-1 wniosek mieszkańcow-3

projekt uchwaly pomnik-4 projekt uchwaly pomnik-1 projekt uchwaly pomnik-2 projekt uchwaly pomnik-3