Przedszkolaki na olimpiadzie sportowej

IX Międzyprzedszkolną Olimpiadą Sportową ,,Graj o zdrowie”, zorganizowano 15 czerwca na boisku sportowym MOSiR w Lubartowie. W tym roku wzięły udział dzieci z czterech lubartowskich placówek: Przedszkola Miejskiego Nr 1, Przedszkola Miejskiego Nr 4, Przedszkola Prywatnego „Akademia Przedszkolaka” i Niepublicznego Dwujęzycznego Przedszkola „Motylek”.

Organizatorem olimpiady była Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubartowie. Olimpiada miała na celu promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku,rozpoczęła się przemarszem zawodników i  prezentacją strojów sportowych z logo placówek. Był też taniec do utworu „Waka Waka”. Konkurencje sportowe przygotowali oraz przeprowadzili trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego: Przemysław Aftyka i Marcin Lato. A były to: konkurencje na czas – „segregacja piłeczek”, „kręgle”, „ringo na laski”, „siłacze; konkurencje techniczne – „strzał do bramki”, „szczur”; konkurencje z rywalizacją – „ogonki”, „wywrócone pachołki”, „lina” oraz wyścigi rzędów – „slalom”, „bieg w parach”, „płotki”, „sztafeta wahadłowa”.

Dzieci wykazały się zwinnością i sprytem, a każda z drużyn otrzymała ich maksymalną ilość, a tym samym zdobyła pierwsze miejsce. Puchary, dyplomy i upominki wręczyła dzieciom dyrektor Przedszkola nr 1 w Lubartowie Małgorzata Szczepańska.

foto: Radek Ozonek