Przedszkolaki świętowały Imieniny Miasta

Obchody 278 rocznicy Imienin Miasta Lubartowa w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Lubartowie rozpoczął  „Koncert Dobrych Życzeń” na który przedszkolaków z wszystkich lubartowskich placówek oświatowych. zaprosił Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik oraz Lubartowskie Towarzystwo Regionalne. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Motylki oraz Żabki, które zatańczyły taniec „Pawik” oraz układ z wstążkami do piosenki M. Bajora „Nigdy więcej”.

Przedszkolaki z naszej placówki rozpoczęły świętowanie imienin swojej „małej Ojczyzny” już kilka dni wcześniej, kiedy to starsze grupy odwiedziły wystawę pt. „Z dziejów Lubartowa” oraz „Akwarelowe wspomnienia przeszłości zorganizowaną w Muzeum Ziemi Lubartowskiej”.

Natomiast 22 listopada w każdej sali naszej placówki królowały barwy miasta: czerwony i niebieski. Dzieci chciały swoim ubiorem zademonstrować jak bardzo Lubartów jest im bliski.  Chcąc przybliżyć historię Lubartowa, w holu naszego przedszkola powstała wystawa prezentująca zdjęcia miasta z minionych lat. Fotografie użyczyła Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza w Lubartowie, za co serdecznie dziękujemy. Jednak imieniny nie mogły odbyć się bez tortu dla Lubartowa, który upiekły przedszkolaki swoimi małymi rączkami. Imieninowa słodka niespodzianka dla miasta, ozdobiona kolorowymi, wyjątkowymi rysunkami przedszkolaków, stanowi ekspozycję w holu placówki. „Mali patrioci” w odświętnych strojach odśpiewali pieśń pt. „O Ziemio Lubartowska”.

W salach grup powstały kąciki tematyczne prezentujące pamiątki, pocztówki, książki, rysunki dzieci przedstawiające historię Lubartowa, natomiast nauczyciele przeprowadzili tego wyjątkowego dnia cykl zajęć edukacyjnych, których celem było przybliżenie oraz zrozumienie lokalnego patriotyzmu. Poczucie tożsamości z własnym regionem jest bardzo ważnym elementem wychowania. Wszystkie powyższe przedsięwzięcia związane z obchodami imienin naszego miasta, miały na celu nie tylko proces nabywania informacji o Lubartowie, poznania historii miasta, ale także kształtowanie więzi emocjonalnej z swoim miastem.

„Z okazji imienin Lubartowa życzymy: aby w naszym Mieście żyli i pracowali ludzie o dobrych sercach, pogodzie ducha i uśmiechu od ucha do ucha”
DZIECI Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 4 W LUBARTOWIE

S. Wojnowska