Przedszkolaki uczestniczyły w grach terenowych

17 maja członkowie Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego „Azymut”, działającego w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie, zorganizowali dla podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 4 gry i zabawy terenowe.

Zajęcia zostały przygotowane przez „Azymut” i opiekunów Klubu – Katarzynę Płaszczewską oraz Łukasza Wasyluka – dla dzieci z „zerówek” w ramach projektu edukacyjnego „Z biegiem Wisły”.

Impreza rozpoczęła się powitaniem uczniów II LO przez panią dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie Bożenę Stawrew, panią wicedyrekor Zytę Osiej oraz przez opiekunów „zerówek”. Po zapoznaniu z dziećmi cała grupa wyruszyła na minimarsz na orientację w kierunku rzeki Wieprz. Trasa łącznie liczyła około 5 kilometrów, co dla dzieci było nie lada wyzwaniem.

Po dotarciu nad rzekę zostały rozłożone kocyki i urządzony piknik. Drożdżówki oraz soczek na łonie natury smakowały wyśmienicie. Pełne energii przedszkolaki spisały się na medal podczas tańców, zabaw i konkursów przygotowanych przez animatorkę – Natalię Kosior, przewodniczącą „Azymutu”. Dodatkową atrakcją dla maluchów była piosenka o Wiśle i Wieprzu, napisana specjalnie na tę okazję przez tegorocznego absolwenta II LO, Jakuba Grzegorczyka.

Wszyscy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach, wracali nucąc piosenki. Wycieczka sprawiła radość nie tylko małym pociechom, ale również młodzieży i opiekunom.

II LO