Przedszkolaki z wizytą w ratuszu

24 listopada grupa Jeżyki z Przedszkola Miejskiego Nr 4 odwiedziła lubartowski Urząd Miasta przynosząc ze sobą dużą porcję uśmiechu i dziecięcej radości w zimowym klimacie.

Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w grupie Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego pt. „ Z kulturą mi do twarzy”. Celem wyjścia było poznanie specyfiki pracy instytucji użyteczności publicznej jaką jest urząd, środowiska pracy Burmistrza i urzędników, jak również budowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej.
W drzwiach Urzędu Miasta przywitała nas serdecznie Pani Magdalena Wyrobek pracownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Komunikacji Społecznej. Oprowadziła dzieci po wszystkich wydziałach lubartowskiego ratusza, opowiadając co znajduje się w poszczególnych pomieszczeniach i jakie sprawy można załatwić w urzędzie.

Pierwszym miejscem jakie odwiedziły Jeżyki był Urząd Stanu Cywilnego. Mali interesanci mogli zobaczyć księgi używane przez lata do rejestracji urodzeń, małżeństw, jak również najstarszą księgę z roku 1922 pisaną ręcznie. Pani Anna Bronisz zastępca Kierownika USC przy dźwiękach marsza weselnego wprowadziła przedszkolaki na salę konferencyjną, gdzie opowiedziała o ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Dzieci mogły obejrzeć insygnia władzy urzędnika czyli łańcuch z wizerunkiem orła.

Następnie Jeżyki udały się do Wydziału Oświaty by porozmawiać z Panią Barbarą Wanat – Naczelnik Wydziału  o ważnych przedszkolnych sprawach. Pani Naczelnik opowiedziała o swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy. Mama naszego grupowego kolegi Szymka – Pani Joanna Sztejnbis –  obdarowała dzieci słodką niespodzianką, za co serdecznie dziękujemy.

Dużym przeżyciem dla przedszkolaków była wizyta w gabinecie Pana Burmistrza Krzysztofa Paśnika oraz zastępcy Burmistrza – Pana Tadeusza Małyski. Gospodarz miasta opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, jak wygląda jego dzień, czym się zajmuje a następnie chętnie odpowiadał na ich pytania. Jeżyki dowiedziały się kiedy burmistrz ma urodziny, co lubi robić, czy lubi swoja pracę, czy zdrowo się odżywia oraz ile ma krawatów i co chciałby dostać od Mikołaja. Przedszkolaki, które w przyszłości planują zostać burmistrzem, miały okazję przymierzyć się do tego stanowiska, zasiadając w fotelu gospodarza miasta.

Kończąc wizytę, Jeżyki podarowały Panu Burmistrzowi prezent – zrobione własnoręcznie przez nich ilustracje osoby burmistrza oraz kubeczek z nadrukiem wizerunku burmistrza. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, upominku od Burmistrza oraz wspólnej fotografii.

Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze serdecznie podziękować Panu Burmistrzowi za tak gościnne i miłe przyjęcie, za poświęcony czas i uwagę. Dziękujemy również Pani Magdalenie Wyrobek za serdeczne zajęcie się przedszkolakami podczas oprowadzenia ich po urzędzie, za cierpliwość i zrozumienie potrzeb dzieci. DZIĘKUJEMY

S. Wojnowska