Przełajowy medal Adriana Drozda

W sobotę 15 marca w Białej Podlaskiej odbyły się mistrzostwa województwa w biegach przełajowych. W zawodach wystartowały 273 osoby z 18 klubów. Młodzieżowy Klub Lekkoatletyczny „Nefryt” Lubartów reprezentowało czworo zawodników wraz z trenerem Wiesławem Nowakiem.Adrian Drozd

Rywalizowano w 4 kategoriach wiekowych – młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy oraz młodzieżowcy i starsi. Najlepiej z podopiecznych Wiesława Nowaka spisał się Adrian Drozd, który wywalczył srebrny medal w biegu na 3500 metrów juniorów młodszych.
– Uczeń Gimnazjum nr 2 w Lubartowie, w kategorii juniorów młodszych (16- 17 lat) zaprezentował swoje znakomite predyspozycje biegowe, po przepracowaniu zaledwie kilku miesięcy mówi Wiesław Nowak. – Bieg na dystansie 3500 metrów miał dość wolny początek. Adrian prowadził przez dłuższy czas, a na finiszu nieznacznie przegrał z Michałem Kitlińskim (AZS UMCS Lublin), ubiegłorocznym zwycięzcą międzywojewódzkich biegów przełajowych młodzików. Michał to syn byłego mistrza i reprezentanta Polski seniorów na 1500 m. Zapowiada się, być może, w przyszłości ciekawa rywalizacja, na wzór tej sprzed ponad 20 lat, pomiędzy lubartowianinem Mariuszem Jakubowskim (trenującym wówczas w Starcie Lublin) i właśnie ojcem Michała – Piotrem Kitlińskim. Obaj w kategorii juniorów zdobywali medale Mistrzostw Polski.
Pozostali reprezentanci Nefrytu spisali się dobrze. Bogumiła Nowosacka zajęła piąte miejsce w biegu juniorek na 2500 metrów. Michał Kajzer wśród juniorów na 4000 metrów był 15., a Aleksandra Sienkiewicz w kategorii młodziczek na 1000 metrów ukończyła bieg na 22. miejscu.
W Białej Podlaskiej wystartowali także przedstawiciele Flisa Leszkowice. Podopieczni Zbigniewa Wierzbickiego pobiegli tylko w jednej kategorii, ale spisali się znakomicie. W biegu na 1500 metrów młodzików Andrzej Czeladka zdobył brązowy medal, Krzysztof Czeladka był 9., a Jakub Włodek zakończył bieg na 14. miejscu.
Ogółem w przełajowych mistrzostwach wystartowało 273 zawodników i zawodniczek z 18 klubów lekkoatletycznych Lubelszczyzny. W punktacji klubowej Nefryt zajął 7., a Flis 9. miejsce.
ig