Przetarg na budowę pumptracka rozstrzygnięty

Urząd Miasta Lubartów rozstrzygnął przetarg na budowę torów rowerowych typu „pumptrack” i „mini pumptrack”. Wybrana firma wykona inwestycję za kwotę ponad 707 tysięcy złotych.

Urząd Miasta Lubartów w lutym ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę torów rowerowych typu „pumptrack” i „mini pumptrack” przy ul. Mucharskiego w Lubartowie. Tory rowerowe mają powstać na wschód od parkingu MOSiR (przy boisku ze sztuczną nawierzchnią). Do ratusza wpłynęła jedna oferta, która opiewała na kwotę o ponad 114 tys. zł większą niż zaplanowana na ten cel (592 800 zł brutto). Środki na ten cel zostały zwiększone, a przetarg został rozstrzygnięty 8 kwietnia. Inwestycję wykona firma BT Project sp.z.o.o z Poznania. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji będzie miał 120 dni

Tory typu „pumptrack” mają umożliwić jednoczesne użytkowanie przez więcej niż jednego rowerzystę. Tory rowerowe, dojazd i plac powinny posiadać konstrukcję i nawierzchnię bitumiczną, niewymagającą nadmiernej konserwacji, parametry pozwalające na rozpędzanie i utrzymywanie prędkości bez konieczności pedałowania. Tor powinien umożliwiać naukę podstawowych umiejętności rowerowych (skręcanie w obie strony bez konieczności zmiany kierunku jazdy), ze wszystkimi niezbędnymi elementami do funkcjonowania toru: odwodnieniem, ukształtowaniem terenu itp. Pumptrack ma mieć minimum 215, a mini-pumprack co najmniej 40 metrów bieżących pasma jezdnego. Całość oświetlać mają latarnie LED umożliwiające korzystanie z przestrzeni po zmierzchu. W ramach zadania przy torach ma też powstać plac wypoczynku, na którym znaleźć mają się ławki, tablica z regulaminem, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Na terenie prowadzenia prac budowlanych przewiduje się założenie trawnika i nasadzeń rodzimych gatunków roślin i krzewów, o małych wymaganiach glebowych, nie przysparzających problemów na etapie pielęgnacji.