Przez Lubartów przejechał Międzynarodowy Wyścig Kolarski

W sobotę 1 lipca przez nasze miasto przebiegała trasa Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Lubartów był współorganizatorem Lotnego Finiszu,a w wydarzeniu uczestniczył zastępca burmistrza Radosław Szumiec.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to przedsięwzięcie o randze międzynarodowej rozgrywane od ponad ćwierćwiecza. Dzięki nieograniczonemu udziałowi polskich kolarzy oraz objęcie swym zasięgiem wielu województw, wysoki poziom organizacyjny i sportowy, doskonale wpisuje się w kalendarz imprez kolarskich w kraju jako najbardziej prestiżowy wyścig dla polskiego kolarstwa. Celem wyścigu jest zapewnienie społeczeństwu rozrywki na europejskim poziomie i promocja aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego stylu życia.

Trasa 28 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków prowadziła z Łodzi do Lublina. Wyścig składał się z 5 etapów. Rozpoczął się 28 czerwca w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej, a zakończył 1 lipca w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu. Trasa miała długość około 800 km. I etap – 28 czerwca (Łódź – Zduńska Wola 86,8 km), II etap – 28 czerwca (Tomaszów Mazowiecki – Kielce 121,3 km). III etap – 29 czerwca (Radom – Stalowa Wola 211,1 km). IV etap – 30 czerwca (Mielec – Krosno 151,1 km). V etap – 1 lipca (Świdnik – Lublin 164,1 km).

W sobotę 1 lipca kolarze przejechali przez Lubartów – od ulicy Wierzbowej przez Słowackiego, do Rynku, gdzie miał miejsce Lotny Finisz. Następnie zawodnicy udali się do Lublina. Wydarzenie obserwowali zainteresowani mieszkańcy miasta. Patronat honorowy nad wyścigiem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

foto: Radek Ozonek

relacja z przejazdu na naszej stronie facebook, zapraszamy do oglądania zdjęć