Przeżyli razem pół wieku

7 par małżeńskich świętowało jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Tradycją jest wręczanie w Urzędzie Miasta Lubartów medali od Prezydenta RP parom, których staż małżeński wynosi 50 lat i więcej. Uroczystość taką zorganizowano w sobotę 20 maja. Gości powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Derecka. Życzenia i gratulacje złożył parom burmistrz Janusz Bodziacki:

Spotykamy się w wyjątkowej okoliczności, z racji waszego jubileuszu. Przeżyliście ten czas owocnie, tworzyliście dobro, które było kierowane do waszych rodzin, dzieci, ale tworzyliście też dobro wokół siebie. Przychodzimy dziś wspólnie z panem wójtem i panią kierownik USC, aby pochylić głowy przed państwem. Jesteście dla nas wspaniałym wzorem, że można być wiernym danemu słowu do końca życia, że można miłość rozumieć jako ofiarę dla drugiego człowieka. Chciałbym państwu pogratulować tego jubileuszu. Życzę, aby były kolejne w gronie rodziny i otoczeniu innych osób. Aby kolejne lata waszych małżeństw trwały w radości, zdrowiu. Niech radość jubileuszu będzie w waszych rodzinach dzisiaj i na zawsze.

Małżonkowie wygłosili podziękowania za dobre, przykładne i szczęśliwe małżeństwo. Następnie burmistrz uhonorował pary medalami od Prezydenta RP, a dyplomy i kwiaty wręczył wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść. Dla gości, ich rodzin i przyjaciół przygotowano tort i lampkę szampana. W części artystycznej wystąpiły solistki zespołu „Allegro” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie pod kierunkiem Marii Droś.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie otrzymali – 50 lat:

z Miasta Lubartów

Anna i Włodzimierz Kościuczyk

Józefa i Józef Kowalscy

Grażyna i Walenty Kułago

Barbara i Henryk Ochmańscy

Barbara i Józef Okniańscy

Maria i Henryk Siej

z Gminy Lubartów

Henryka i Mieczysław Lipscy

tekst i foto: Sylwia Nowokuńska