Przypominamy o Biegu Niepodległości

Bieg Niepodległości 2019 – to propozycja lubartowskiego Stowarzyszenia Alwernia na uczczenie tegorocznych obchodów Święta 11 Listopada.
Impreza zostanie przeprowadzona na dwóch dystansach: 5 km (zapisy: https://www.e-gepard.eu/show-race/1660) i 10 km (zapisy: https://www.e-gepard.eu/pl/show-race/1659). Limit miejsc jest ograniczony.

Jak wszystkie imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Alwernia, także i ta ma charakter charytatywny. W trakcie wydarzenia będzie można wesprzeć leczenie pana Wiesława Nowaka, prezesa Klubu „Nefryt”. – Większość z nas już wie że, Pan Wiesław został brutalnie pobity i jego aktywne życie w ułamku sekundy diametralnie się zmieniło. Obecnie potrzebuje ciągłej opieki i drogiej rehabilitacji. W związku z powyższym postanowiliśmy jeszcze w tym roku zorganizować wydarzenie biegowe poświęcony Panu Wiesławowi. Warto zaznaczyć że, Pan Nowak jest organizatorem najstarszego biegu w Lubartowie – „Bieg Lewarta” – informują organizatorzy.

Bieg rozpocznie się przed Pałacem Sanguszków. Rejestracja biegu od 16.00. Bieg będzie o godz. 19:18. Podsumowanie o godz. 21:00.

Zapisując się na bieg, można wybrać wysokość datku na rzecz pana Wiesława. – Pieniądze zebrany podczas tego biegu zostaną przekazane na opiekę, leczenie i rehabilitacje Pana Wiesława Nowaka – wyjaśnia Alwernia.