Przypominamy o biegu Wieprz- Run-River

Tego jeszcze w Lubartowie nie było. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz stowarzyszenie Aktywny Lubartów organizują „Wieprz-Run-River” – Lubartowski Bieg Terenowy z Przeszkodami. Impreza przeznaczona jest dla szerokiego spektrum uczestników i zaplanowano ją na sobotę 27 sierpnia. Zapisać się na to niecodzienne wydarzenie można na ogólnodostępnym profilu na portalu społecznościowym facebook.pl. znajdującym się pod adresem https://www.facebook.com/RUN-Wieprz-RIVER-103084865804485

Dla najmłodszych (Super Szkraby) przewidziano 500-metrowy tor zręcznościowy. Dzieci w wieku 8-11 lat (Niezła Ekipa) ruszą na trasę długości kilometra. Młodzież w wieku 12-15 lat (Teenmageddon) pokona trasę długości 2,5 km, która częściowo będzie się pokrywała z biegiem głównym. Dorośli (osoby powyżej 16 lat) mogą liczyć na porcję tzw. runmageddonu, czyli pokonywanie trasy w tzw. stylu wojskowym, radzenie sobie z nietypowymi przeszkodami na drodze oraz… trochę błota i wody. A wszystko przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

Bieg główny na dystansie 7 km jest dla każdego powyżej 16 lat. Propozycja skierowana jest do osób, które chcą wystąpić w czymś więcej niż tradycyjne biegi uliczne, a także terenowe, gdzie trasa jest przewidywalna i prosta. Tu trzeba oprócz założenia aktywnego spędzenia wolnego czasu na powietrzu dodać coś jeszcze. To taki osobisty test na wytrzymałość i przygotowanie fizyczne. Decydując się na udział należy postawić sobie założenia do zrealizowania. Najważniejszymi będzie pokonanie przeszkód i ukończenie rywalizacji. A żeby tego dokonać, to trzeba się odpowiednio przygotować. Zainteresowani biegiem powinni skoncentrować się nie tylko na budowaniu kondycji, ale też siły fizycznej.

– Trasa „Wieprz-Run-River” nie będzie należała do bardzo trudnych. Jako organizatorzy chcemy odpowiednio zbilansować poziom trudności. Zawodnicy zaawansowani będą mogli się ścigać i walczyć z czasem. Dla nich przeszkody i trasa to może być przysłowiowa „bułka z masłem”. Ale zdecydowana większość uczestników pierwszy raz będzie miała kontakt z taką formą rywalizacji sportowej. I dla nich nie chcemy zbyt wysoko zawiesić poprzeczki. Dlatego uspakajamy – nie miejcie wątpliwości. Dacie radę zostać pierwszymi w historii Lubartowa uczestnikami biegu terenowego z przeszkodami! A satysfakcja po przekroczeniu linii mety będzie czymś wyjątkowym i niezapomnianym.

Przygotujemy dla uczestników ok. 30 przeszkód. Dzielimy je na dwie kategorie – naturalne i profesjonalne.Naturalne to te, które znajdują się na tzw. łąkach (czyli tereny poza umowną granicą Parku Miejskiego). Znajdziemy tu drogi gruntowe, zarośla, łąki, rowy, kłody drzew, a nawet las. Przewidujemy też „moczenie nóg w Wieprzu”, no i nie może zabraknąć porcji błota…

Przeszkody profesjonalne ustawione będą na całej trasie i będą to m.in. drabinka skośna, mostek tybetański, „porodówka”, równoważnia skośna, ścianki, „helikopter”, libra. Brzmi nieco tajemniczo? Zapewniamy, że to wielokrotnie sprawdzone i bezpieczne przeszkody. Jesteśmy już po lustracji trasy i wstępnych ustaleniach związanych z rozpieszczeniem przeszkód. Na trasie ustawione będą przeszkody, których samodzielne pokonanie dla niektórych uczestników może być sporym wyzwaniem. Dlatego proponujemy – twórzcie drużyny i razem pokonujcie rasę. Bo pokonanie części przeszkód wymusi na uczestnikach współpracę. A wspólne działanie pozwoli dotrzeć na metę. Dotyczy to szczególnie tych, którzy są nowicjuszami w takim biegu. Można razem pokonywać przeszkody i razem przemierzać trasę. Można sobie pomagać, podpowiadać i wspólnie działać. Warto stworzyć drużynę i biec zespołowo. Dopuszczalna jest także pomoc innym uczestnikom, niż ci z własnej drużyny. Pamiętajcie, że w drużynie raźniej!

Pamiętajcie też, że pomagać trzeba z głową, rozsądnie, spokojnie i przede wszystkim bezpiecznie tak o imprezie piszą organizatorzy.

Link do zapisów https://www.e-gepard.eu/pl/show-race/2393

ig