Przypominamy o Dniu Niepodległości na sportowo

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie organizuje 11 listopada imprezę Dzień Niepodległości na sportowo. Odbędzie się ona na bieżni wokół Orlika przy ulicy 1 Maja, a szczególne miejsce znajdą dwie dyscypliny – bieganie i szachy.

W Dniu Święta Niepodległości zachęcamy do wspólnego świętowania. Proponujemy wspólne pokonanie w tempie rekreacyjnym dystansu 1918 metrów. Ma to oczywiście związek z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do udziału cały przekrój społeczny – rodziny z małymi dziećmi, dzieci i młodzież szkolną, dorosłych, a także lubartowskich biegaczy. Zamanifestujmy swój patriotyzm. Ubierzmy się w stroje z elementami zawierającymi barwy narodowe, weźmy ze sobą flagi biało-czerwone. Po biegu zapraszamy na wojskową grochówkę. Dla uczestników przewidujemy certyfikaty uczestnictwa oraz losowanie nagród niespodzianek.

Po wspólnym rekreacyjnym biegu zapraszamy na Lubartowski Test Coopera. Polega on na pokonaniu w czasie 12 minut jak najdłuższego dystansu. Każdy chętny będzie mógł sprawdzić swoją kondycję fizyczną. Wyłonimy najlepszych lubartowian wśród kobiet i mężczyzn oraz w kategoriach wiekowych. Będą certyfikaty uczestnictwa i nagrody dla najlepszych.

Swoje miejsce znajdą też miłośnicy królewskiej gry, bowiem Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy przeprowadzi Niepodległościowe rozgrywki szachowe.

Szczegóły związane z Dniem Niepodległości na sportowo znajdują się na stronie internetowej www.mosirlubartow.pl.

Już dziś zarezerwuj czas i wspólnie z lubartowianami świętuj na sportowo rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

ig