Przypominamy o Półmaratonie „Bez Granic”

Już w najbliższą niedzielę 11 września odbędzie się III Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Współorganizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lubartowie, Gimnazjum nr 1 w Lubartowie oraz Lubartowski Ośrodek Kultury. Zmaganiom uczestników towarzyszył będzie festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych, a także Bieg Integracyjny i Bieg Malucha.

Impreza ma wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegną dla dwunastoletniego Kuby.

– Pobiegnij w III Lubartowskim Półmaratonie „Bez granic” i pomóż Kubie. Ma on 12 lat. Mieszka niedaleko Abramowa. Chwila nieuwagi wystarczyła, by w jego życiu zagościł ból. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił dłoń. Lekarzom nie udało się jej przyszyć. Takie doświadczenie często przerasta dorosłych, jak zatem ma się z nim zmierzyć dziecko? Jak ma zrozumieć, że odtąd nic już nie będzie takie samo? Nie możemy cofnąć czasu, ale możemy zrobić wszystko, by ułatwić mu życie. Chcemy zawalczyć dla niego o inteligentną protezę dłoni. A Ty mieszkańcu Lubartowa? Ty możesz nam w tym pomóc. Wystarczy przyjść i przyłączyć się do naszej wspólnej akcji. W biurze zawodów będzie można np. kupić okolicznościową koszulkę. Przewidujemy możliwość pomocy finansowej także w innej formie. Organizacja tak dużej imprezy, to utrudnienia w ruchu. Prosimy o wyrozumiałość. Ograniczenia będą wprowadzone na maksymalnie krótki czas. Prognozy na niedzielę przewidują upalną pogodę. Najprawdopodobniej będzie gorąco. Dlatego prosimy mieszkańców posesji na trasie biegu o pomoc biegaczom poprzez zraszanie wężami z wodą i spontaniczne podawanie wody do picia. Prosimy też o wspomaganie biegaczy na trasie dopingiem i brawami. To bardzo pomaga i motywuje do szybszego biegu – mówi szef sztabu organizacyjnego imprezy Marcin Socha.

Półmaratonowi będzie towarzyszył festyn integracyjny z udziałem osób niepełnosprawnych. Rozpocznie się on na placu przed Urzędem Miasta Lubartów o godzinie 13.00. Organizatorzy przygotowują wiele niespodzianek. Planowane są m.in. Bieg Integracyjny (godzina 13.15), Bieg Malucha (godz. 13.45) oraz liczne zabawy i konkursy w „miasteczku biegacza”.

Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa i trasa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl. Na liście startowej znajduje się już ponad 170 osób.

Termin: 11 września 2016 r. (niedziela), start godz. 15.00. Trasa długości 21 kilometrów i 97,5 metra przebiegała będzie po ulicach i drogach asfaltowych trzech gmin. Największa część, to ulice Lubartowa. Biegacze pobiegną także drogami na terenie gminy Lubartów (Łucka, Chlewiska) oraz Serniki.

ig

polmaraton