Przysmaki dla kota – jak wybierać, by Twój kot mruczał z zachwytu?

Wszyscy wiemy, że koty, to prawdziwi smakosze, którzy zainteresują się najlepszymi smaczkami ze świeżych składników. Specjalne wymagania pupila nie są jednak aż tak trudne do zrealizowania, zwłaszcza jeżeli wiesz, co na pewno zachwyci Twojego kota. Do rozpieszczania pupila warto wykorzystać zdrowe przysmaki – smakołyki, których głównym składnikiem jest mięso. Twój puszysty ulubieniec jest przecież prawdziwym potomkiem wielkich, dzikich kotów, przekąska z mięsa będzie więc dla niego o wiele lepsza niż ciasteczka pełne zbóż i sztucznych składników.

Zdrowe przysmaki dla kota, czyli jakie?

Dla kota przysmaki będą mieć formę nieco inną niż to, co my sami zjadamy zazwyczaj w ramach przekąski. Przede wszystkim, koci smakołyk nie może zawierać cukru, zbóż, barwników ani konserwantów. Kotom szkodzą węglowodany w każdej formie, dlatego zdrowe i smaczne przekąski dla kota powinny opierać się na mięsie.

Smaczki podawane kotu nie powinny odbiegać od tego, co pupil dostaje na co dzień w swojej diecie. Warto podawać przysmaki dla kota z gatunków mięsa, które kot dobrze toleruje. Jeżeli dietę kota ograniczają alergię, czy nietolerancje pokarmowe, te same zasady stosuj także do smakołyków.

Pamiętaj też, że pyszna przekąska powinna stanowić jedyne urozmaicenie diety i nawet najzdrowszy przysmak może zaszkodzić, jeżeli będzie podawany w nadmiarze.

Smaczne przekąski dla Twojego kota – jaki przysmak zachwyci Twojego kota?

Jaki przysmak będzie hitem w Twoim domu? Niestety, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedniej odpowiedzi. Preferencje kotów mogą być bardzo zróżnicowane, nie bez powodów mówi się o tym, że to prawdziwi indywidualiści. Spróbuj przysmaków o różnych smakach i strukturach. Chrupiące przysmaki, miękkie przekąski, czy pasty – smakołyki występują teraz w różnych kształtach i formach. Dla kociąt wybieraj lekkostrawne smaczki, na przykład z kurczaka. Na piękną sierść sprawdzą się za to ryby – łosoś, czy śledź to odpowiednie kierunki, źródło witaminy D i kwasów omega.

Suszone przysmaki – prosty skład, zdrowy wybór

Różne rodzaje przysmaków w sklepie sprawiają, że nie wiesz, co będzie najlepsze dla Twojego kota? Sięgnij po przysmaki o najprostszym możliwym składzie. Kawałki suszonego, wędzonego, czy liofilizowanego mięsa są bezpieczne nawet dla kotów o wrażliwym układzie pokarmowym. Twój kot będzie rozkoszował się pysznym kurczakiem, wołowiną, czy indykiem, a Ty będziesz mieć pewność, że między posiłkami pupil otrzymuje zdrowe uzupełnienie zbilansowanej diety.

Czym są dla kota przysmaki? Czy naprawdę musisz je podawać?

Bądźmy szczerzy, choć wszyscy lubimy przysmaki, nie są one niezbędne – ani w naszej diecie, ani tym bardziej w jadłospisie kotów. Możesz jednak wykorzystywać smaczki mądrze, by zachęcić kota do aktywności (wkładając do zabawki interaktywnej), czy podawać je w stresujących sytuacjach, by uspokoić ulubieńca (np. u weterynarza, czy podczas obcinania pazurów).

Niektóre przysmaki dla kota mają jednak dodatkowe zastosowanie. Pasty odkłaczające usuwają kule włosowe, a specjalne kieszonki pomagają ukryć tabletki. Smakołyki funkcyjne to natomiast bogactwo witamin. Gdzie kupować przysmaki dla kota? Najlepszym miejscem będzie sprawdzony sklep zoologiczny.

Artykuł partnera