Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym w Lubartowie. Impreza potrwa 3 dni

Jedna z najważniejszych imprez w krajowym kolarstwie szosowym już w najbliższy weekend w Lubartowie. Mowa o Pucharze Polski w Kolarstwie Szosowym.


W piątek 22 kwietnia do miasta zjedzie kilkadziesiąt ekip kolarskich. W tym dniu zaplanowano rejestrację uczestników w biurze zawodów. W sobotę odbędą się zawody w konkurencji „Jazda indywidualna na czas” w poszczególnych kategoriach wiekowych. Start i meta będą na zlokalizowane na trasie Chlewiska – Serniki
Niedziela – to szereg zawodów w widowiskowej konkurencji „Wyścig ze startu wspólnego” na różnych dystansach, dla poszczególnych kategorii wiekowych. Start honorowy wyścigów będzie zlokalizowany w centrum Lubartowa. Start „ostry” oraz meta – na ul. Wierzbowej.

Puchar Polski w Kolarstwie szosowym to coroczna impreza w polskim kolarstwie dla wyczynowych zawodników z licencjami PZKol w kategoriach od Żaka do Elity rozgrywana od 1996 roku. To najważniejsza po Mistrzostwach Polski impreza w krajowym kolarstwie szosowym. Co roku kolarze rywalizują w kilku edycjach Pucharu Polski. Po finałowej edycji wyłaniani są zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Impreza dedykowana jest zarówno początkującym zawodnikom jak i dorosłym, doświadczonym kolarzom. Każda z edycji skupia kilkuset zawodników z kraju i Europy.