„Radni odpowiadają” – Jacek Bednarski

Minął półmetek kadencji Rady Miasta Lubartów. Pytamy radnych, co do tej pory udało im się zrealizować ze swoich obietnic wyborczych i co jeszcze planują zrobić dla mieszkańców. Na naszych łamach rozpoczynamy cykl  „Radni odpowiadają”. Będziemy go publikować alfabetycznie, według nazwisk.

Z moich deklaracji wyborczych zrealizowałem…

Podstawową deklaracją było działanie na rzecz moich wyborców. W ramach klubu Porozumienie dla Lubartowa złożyliśmy największą ilość projektów uchwał w tym m.in. zmiany lokalizacji sortowni czy wprowadzenia podatku śmieciowego. Razem z radnym Tomasiakiem uczestniczyłem w rozmowach z gminą Lubartów, obiecywałem współpracę z innymi samorządami, by przenieść sortownię z Lubartowa. Z tym samym radnym doprowadziliśmy do konsultacji społecznych w sprawie opłat za śmieci, jakie niebawem wprowadzi związek międzygminny. Są to najważniejsze z inicjatyw. Tak jak w całej Polsce, tak i w Lubartowie najważniejszymi decyzjami będą te, które wyznaczą politykę zagospodarowania odpadów. W najbliższych miesiącach skupię się na analizie proponowanych rozwiązań i będę zabiegał o ustalenie podatku śmieciowego na jak najniższym poziomie. Oprócz tego mamy przygotowanych jeszcze kilkanaście projektów uchwał i będę je wraz z kolegą wprowadzał pod obrady. Moim zdaniem radny to nie tylko aktywność na sesji Rady Miasta, dlatego tak jak do tej pory będę angażował się w inicjatywy społeczne. Jeśli chodzi o rozwój kultury i turystyki byłem i jestem współorganizatorem wielu imprez kulturalno  – rozrywkowych chociażby ogólnopolskie rajdy samochodów, motocykli, które ściągają uczestników z całej Polski oraz za granicy. Interweniowałem w sprawach konkretnych mieszkańców, którzy się do mnie zgłosili m.in O uwolnienie terenów budowlanych miedzy ul . Łąkową a Hutniczą.

Do końca kadencji planuję jeszcze zrealizować…

Do końca kadencji planuję razem z radnym Tomasiakiem zająć się podatkiem śmieciowym, doprowadzić do poprawy nawierzchni na ulicy 1 Maja, pomocą w znalezieniu miejsca do treningów dla LKP Orlik oraz sprawami, które zgłoszą mi mieszkańcy.

Mieszkańcy najczęściej zwracali się do mnie w sprawach…

Remontów i odśnieżania dróg, problemów mieszkaniowych, braku pracy, pomocy w przebrnięciu przez urzędnicze zawiłości, w sprawach finansowych, budowy chodnika przy ulicy Łąkowej.

 

Oceń pracę swojego radnego

Czekamy na listy do redakcji pod adresem: tygodniklubartowiak@gmail.com

Pytała: Katarzyna Wójcik