„Radni odpowiadają”- Robert Błaszczak

 

Rozpoczynamy cykl „Radni odpowiadają”

 

Minął półmetek kadencji Rady Miasta Lubartów. Pytamy radnych, co do tej pory udało im się zrealizować ze swoich obietnic wyborczych i co jeszcze planują zrobić dla mieszkańców. Na naszych łamach rozpoczynamy cykl „Radni odpowiadają”. Będziemy go publikować alfabetycznie według nazwisk.

 

Z moich deklaracji wyborczych zrealizowałem…

Moją służbę dla mieszkańców chciałbym przedstawić w dwóch aspektach. Pierwszy to praca dla Lubartowa, jako całości. Jest to wspieranie wszelkich uchwał polepszających wygląd naszego miasta, a także stwarzających dogodne warunki do rozwoju przedsiębiorczości. Co na pewno będzie skutkowało tworzeniem nowych miejsc pracy, a co za tym idzie, zmniejszeniem bezrobocia w naszym mieście. Drugi aspekt, ale nie mniej ważny, to rozwój i inwestycje w części południowej Lubartowa, która moim zdaniem od wielu lat była zaniedbywana. W ostatnim czasie powstało rondo, o które usilnie zabiegałem. Zostały wyremontowane chodniki na ulicach Lubelska, 1-go Maja, przedłużona do Piaskowej została ulica Popiełuszki, Hutnicza na całej długości pokryta jest nowym asfaltem, mieszkańcy nie grzęzną już w błocie. Miasto wykonało już kosztorys na budowę chodnika na ul. Piaskowej.

 

Do końca kadencji planuję jeszcze zrealizować…

Bardzo zaangażowałem się w budowę chodnika na ulicy Piaskowej. Od dwóch kadencji walczę o jego powstanie. Z zapewnień burmistrza wnioskuję, że w tym roku wreszcie zostanie on wykonany. Mieszkańcy ulicy Hutniczej też proszą o chodnik bardzo zdewastowany podczas budowy kanalizacji. Chciałbym doprowadzić także do tego, aby powstał chodnik na ul. Łąkowej w kierunku do szpitala. Dzieci, jak i dorośli, zmuszeni są do chodzenia ulicą. Zależy mi także na powstaniu ulic na terenach między Łąkową a Hutniczą i 1 – go Maja. Ułatwiłoby to ludziom budowę domów, których w ostatnim czasie tak wiele powstało. Marzy mi się także, ale nie wiem czy to nastąpi w tej kadencji, wymiana starych płytek na nową kostkę chodnikową do końca ulicy Lubelskiej, po stronie firmy Roto aż do ulicy Koźmińskiego.

 Mieszkańcy najczęściej zwracali się do mnie w sprawach…

Najczęściej informowali mnie o swoich bolączkach i utrudnieniach związanych z wadliwą infrastrukturą drogową, a także w wielu miejscach jej brakiem. Natomiast w okresie zimowym o skuteczniejsze odśnieżanie chodników i ulic przez służby odpowiedzialne za to w naszym mieście.

Oceń pracę swojego radnego

Czekamy na listy do redakcji pod adresem: tygodniklubartowiak@gmail.com