Rajd pojazdów dawnych

W ostatnią sobotę po gminie Lubartów jeździły stare samochody i motocykle. Najstarszym był motocykl NSU z lat trzydziestych, najmłodszymi – fiaty z lat 90. Wszystko to w ramach Rajdu Pojazdów Dawnych, który wystartował z Łucki i dotarł przed Pałac Sanguszków.

Jestem bardzo zadowolony, że tyle załóg przyjechało na nasz pierwszy rajd – mówił Robert Piętka, członek Automobil Klubu Lubelskiego, pomysłodawca i organizator rajdu. – Dziękuję wszystkim: Starostwu, firmie TOMI, Stowarzyszeniu „Wspólny Cel” z Sernik za to, że chcieli nas wspomóc.
Wśród atrakcji był przejazd na czas z przeszkodami, czy przeciąganie liny między „samochodowcami” i „motocyklowcami”. Ci drudzy zwyciężyli. Prawdziwym hitem kulinarnym zlotu okazała się fasolka z kaszą jaglaną przygotowana przez panie z Sernik. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Lubartowski – Fryderyk Puła, nagrody rzeczowe ufundowała Firma Junak Polska, produkująca motorowery i motocykle w nawiązaniu do historycznej polskiej marki Junak.

W rajdzie wystartowały 82 załogi. Kolejno miejsca zajęli w kategoriach:
Motocykle zabytkowe: I miejsce Zbigniew Miziński (NSU ZDR 200 z 1938 roku);  II. Radosław Mikulski (NSU  OSL 251 z 1939 r.); III. Piotr Słomka (Junak M10 z 1958 r.)
Motocykle: I miejsce Zbigniew Szymaniak (Yamaha Venture z 1988r);  II. Grzegorz Lipski (Harley Dawidson z 1989 r); III. Piotr Kobyłka (Honda Pan Europa z 1991r).
Samochody zabytkowe: I Katarzyna Jusyn (Skoda Spartak z 1958 r.); II. Krzysztof Pacewicz (BMW Turing z 1974 r.); III. Michał Olszewski (Jaguar XJ6 z 1977 roku).
Samochody: I. Janusz Prażmo (Fiat 125p z 1984 r); II. Marcin Socha (Fiat 125p 1,5 MF z 1986 r); III. Marcin Świderek VW Golf I cabrio z 1989 r.
Piotr Opolski
>>>>>>>>>>>>>>>>>FOTOGALERIA TU<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<