RAJD ROWEROWY JAKO PROLOG ŚWIĘTA ROWERU

Aktywna i Sportowa Rodzina – to cykl 7 wycieczek rekreacyjnych w formie rajdów rowerowych po naszym regionie. Każda wycieczka odbędzie się na innej trasie. Dystans 20-40 km. Plan wyjazdu obejmuje dłuższy postój na gry, zabawy i animacje. Przewidziane są również posiłki regeneracyjne.

W niedzielę 5 czerwca zaplanowany jest II Rajd Rowerowy po Ziemi Lubartowskiej. Wyjazd z Lubartowa, a dłuższy przystanek planowany jest na terenie Lasów Kozłowieckich. To dzięki życzliwości Nadleśnictwa Lubartów. Tam zaplanowane są gry i zabawy dla dzieci i rodziców oraz poczęstunek. Służba leśna zaprosi najmłodszych uczestników do punktu edukacyjnego, gdzie będzie można się dowiedzieć wielu ciekawostek o życiu lasu i jego mieszkańców. Ilość miejsc ograniczona. Udział można zgłaszać w biurze MOSiR, tel. 501 943 818.

Współorganizatorem drugiego rajdu jest Pożak Taem, czyli grupa organizująca Święto Roweru. Kolumnę rowerzystów poprowadzi Janusz Pożak – pomysłodawca największej imprezy rekreacyjno-sportowej jaka odbywa się w naszym mieście. Drugi etap rajdu organizowanego przez MOSiR Lubartów będzie jednocześnie prologiem Święta Roweru. Ekipa Pożak Team już od dłuższego czasu pracuje nad szczegółami wyjątkowego spotkania miłośników jazdy rowerem. Przypominamy, że XXVIII Święto Roweru odbędzie się w niedzielę 26 czerwca.

ig