Ratusz otrzyma blisko milion na rewitalizację budynku przy Reja 14

Prawie milion złotych dofinansowania udało się pozyskać Urzędowi Miasta na termomodernizację budynku przy ul. Reja 14 w Lubartowie. Zarząd Województwa Lubelskiego zatwierdził właśnie listę wniosków. To oznacza, że prace przy rewitalizacji dawnej siedziby filii Szkoły Podstawowej nr 1 będą mogły ruszyć w przyszłym roku.

Całkowita wartość projektu to ponad 1,4 mln zł, z czego kwota dofinansowania w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, którą pozyskał Ratusz to ponad 955 tys zł. Termomodernizacja budynku przy ul. Reja to z ważna z punktu widzenia mieszkańców inwestycja. Dzięki remontowi budynek w pełni odzyska swoją funkcjonalność. Jednym z pomysłów jest zorganizowanie w tym miejscu miejskiego żłobka.

Dofinansowanie w ramach Działania 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego, oznacza, że głównym celem inwestycji jest ochrona środowiska, poprawa jakości i warunków życia mieszkańców oraz zastosowanie infrastruktury wykorzystującej OZE. Termomodernizacja budynku zostanie wykonana w oparciu o przeprowadzone audyty energetyczne i opracowaną dokumentację techniczną.

Planowany zakres robót obejmie m.in.: wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i termicznych poniżej poziomu terenu, ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów i piwnic, wymianę części okien i drzwi oraz dachu. W budynku zostanie wymieniona instalacja grzewcza i oświetlenie. Zamontowane będą panele fotowoltaiczne. Budynek będzie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

UM Lubartów