RCEZ biło rekord czytania na przerwie

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”. Te mądre słowa Kornela Makuszyńskiego pokazują jak wielką wartość w dzisiejszym świecie mają książki i jak piękną przygodą dla każdego człowieka może być po prostu czytanie.

Społeczność szkolna Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie doskonale zdaje sobie z tego sprawę i jest rozmiłowana w lekturze, dlatego też z ogromnym zaangażowaniem włączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie to odbyło się w naszej szkole 12.10.2022 roku podczas długiej przerwy. Uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i pracownicy wspólnie zasiedli wygodnie na kocach i leżakach ustawionych na terenie zielonym pod Muralem 27 WDP AK. Każdy przyniósł ze sobą ulubioną książkę i w pięknej aurze jesiennego słońca choć na chwilę przeniósł się do świata ulubionych bohaterów i tajemniczych, nieodkrytych jeszcze miejsc. Organizatorzy: Monika Smolarz, Jacek Bednarski, Ilona Puła, Justyna Atanasow i Samorząd Uczniowski podziękowali wszystkim za udział i zaangażowanie w promocję czytelnictwa.

Wysoka frekwencja, doskonałe humory i różnorodność przyniesionych przez uczestników akcji pozycji książkowych pokazuje, że społeczność szkolna RCEZ na szczęście nie wpisuje się we współczesny trend nieczytania. Wierzymy, że każda przeczytana książka jest jak spotkanie z najlepszym przyjacielem. Oby tych spotkań było jak najwięcej.

RCEZ