RCEZ wicemistrzem powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

6 grudnia Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie było organizatorem Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody zostały przeprowadzone w ramach współzawodnictwa sportowego szkół „Licealiada”, a ich celem było wyłonienie mistrzyń powiatu – drużyny, która awansuje do rozgrywek rejonowych.

W rywalizacji wzięły udział cztery reprezentacje dziewczęce szkół ponadpodstawowych powiatu lubartowskiego: Zespół Szkół nr2 w Lubartowie pod opieką Anity Pasek-Suskiej, II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie pod opieką Marcina Świderka, Zespół Szkół w Kocku pod opieką Kazimierza Prandla i Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie pod opieką Elizy Gradzińskiej.

Uroczystego otwarcia oraz powitania zaproszonych drużyn dokonała wicedyrektor RCEZ Elżbieta Mizio, która życzyła wszystkim uczestnikom dobrej sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” – czyli sześć meczów. Pierwszy raz od wielu lat o zwycięstwie zdecydował stosunek tzw. małych punktów, czyli ilość zdobytych punktów w poszczególnych setach. Świadczyło to o bardzo wyrównanym poziomie gry zespołów.

Klasyfikacja końcowa była następująca: I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące, II miejsce – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, III miejsce – Zespół Szkół nr 2, IV miejsce – Zespół Szkół w Kocku.

Puchar zwycięskiej drużynie oraz dyplomy dla wszystkich zespołów wręczyły dyrektor RCEZ Dorota Bułgajewska-Muzyka i wicedyrektor Elżbieta Mizio.

Drużyna RCEZ zagrała w składzie: Barszcz Sylwia, Bartkowicz Karolina
Karczmarz Oliwia, Szczęch Karolina z klasy 4TEk, Preihs Olivia z klasy 3THEb, Gałązka Sandra i Och Klaudia z klasy 4TH oraz Szczęch Natalia z klasy 1TEK.

Gratulujemy zawodniczkom wysokiej lokaty i dziękujemy za reprezentowanie szkoły. Dziękujemy serdecznie za pomoc i zaangażowanie współorganizatorom turnieju i sędziom pomocniczym – uczennicom i uczniom klas technikum zawodowego i branżowej szkoły: z klasy 3THEa – Wiśniewska Daria, Zieleńczuk Rozalia, Kilijańska Kinga, Misiarz Kinga, z 3TEMa – Listosz Hubert, z 3TEMb – Sobijanek Bartosz i Niedziałek Michał, z 3T – Wójtowicz Kacper.

Eliza Gradzińska