RCEZ wita wiosnę na sportowo

Młodzież RCEZ powitała wiosnę sportowym akcentem. 21 marca zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w badmintonie i tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Otwarcia zawodów dokonała wicedyrektor Eliza Gajownik, która serdecznie powitała uczestników w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny oraz życzyła udanych akcji, satysfakcji ze spotkania  i przede wszystkim udanej zabawy. Wicedyrektor zaznaczyła, iż bardzo cieszymy się, że ten dzień zdecydowaliście się spędzić z nami!

Rywalizacja w obu dyscyplinach przebiegała na wysokim poziomie. Warto tu podkreślić, że każdy wysiłek fizyczny wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz wyższą samoocenę.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Badminton – dziewczęta: I miejsce Aleksandra Dąbrowska – 3TH, II Magdalena Wojtyl – 3TH, III Karolina Socha – 3TEk.

Badminton – chłopcy: I miejsce Wojciech Wielgos – 2TB,  II Wiktor Redmerski – 1 TB, III Tomasz Bocheński – 3TB.

Tenis stołowy – dziewczęta: I miejsce Gabriela Walkowiak – 3b, II Dominika Brzezowska – 3TEk,  III Kinga Marczak – 1TEk.

Tenis stołowy – chłopcy: I miejsce Krystian Kubera – 4TEMb, II Rafał Smoliński – 3TE, III Maciej Sikora – 1m.

Zakończenie Mistrzostw wieńczyło wręczenie dyplomów przez wicedyrektor Elżbietę Mizio dla mistrzów, wicemistrzów oraz zdobywców trzecich, czwartych i piątych lokat we wszystkich kategoriach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, sportowe współzawodnictwo oparte na zasadach fair play i przede wszystkim wysiłek fizyczny włożony w rywalizację. 

Organizatorami oraz sędziami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego.

RCEZ