RCEZ z prestiżowym wyróżnieniem Szkoła Innowacji

23 kwietnia w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się uroczysta IX Gala wręczenia certyfikatów Lider Innowacji. W zaszczytnym gronie szkół wyróżnionych certyfikatem Szkoła Innowacji znalazło się Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Prestiżowe wyróżnienia dla szkoły z rąk pani Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji Teresy Bogackiej odebrała dyrektor RCEZ – Dorota Bułgajewska- Muzyka.

Projekt certyfikacji szkół realizowany jest przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie pod patronatem Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Marszałka Województwa Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty. Certyfikat otrzymują szkoły, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej wyróżnia się wśród szkół Powiatu Lubartowskiego szeroką ofertą edukacyjną w kształceniu zawodowym, oferując jednocześnie dostęp do nowoczesnego wyposażenia szkoły, daje możliwość udziału w edukacyjnych projektach zawodowych i ciągle podnosi wymagania w procesie kształcenia kadry dydaktycznej. Szkoły zawodowe są obecnie przyszłością na rynku pracy. Innowacyjność to zwykle działania oświatowe, które wpływają na rozwój naszego świata, a myślenie, odkrywanie i projektowanie jest zawsze w najwyższej cenie.

RCEZ