Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej dba o bioróżnorodność

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 i okres nauki zdalnej nie przeszkodziły uczniom Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie zatroszczyć się o bioróżnorodność. Wspólnie z Dyrekcją i pracownikami zadbali, aby teren szkoły stanowił przyjazne środowisko dla owadów. Na drzewach zawieszono hotele i domki dla owadów, które wykonano głównie z naturalnych produktów, takich jak słoma, liście, bambus, trzcina. Schronienie znajdą w nich pszczoły, motyle, biedronki, trzmiele i wiele innych gatunków. Na uwagę zasługują prace Klaudii Kęski z klasy I Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista oraz Nataniela Aftyki z klasy I Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik mechanik.

Azyl i źródło pożywienia dla dzikiej przyrody będą stanowiły także założone na terenie placówki łąki kwietne. Ich powierzchnia to ponad 40m2. Pełne kolorowych kwiatów będą cieszyć oczy, gdy rozpoczniemy naukę stacjonarną, szczególnie, że wielu z nas na co dzień widzi przeważnie miejską betonową scenerię.

Jesteśmy dumni, że nasi wychowankowie to osoby, które podejmują oraz aktywnie uczestniczą w akcjach ekologicznych, dbają o losy planety i przyszłość następnych pokoleń.

RCEZ