Rekordowa kwesta na odnowienie grobów na lubartowskim cmentarzu

Lubartowskie Towarzystwo Regionalne 1 listopada  po raz kolejny przeprowadziło zbiórkę na ratowanie starych grobowców. na cmentarzu parafialnym.  Była to już X kwesta. Wzięło w niej udział 56 osób, wolontariuszy i regionalistów, przedstawicieli lokalnych władz, radnych, dyrektorów i pracowników miejskich jednostek, szkół, stowarzyszeń i organizacji, harcerzy, członków Chóru ZL i UTW. Zebrano rekordową sumę ponad 16,5  tys. zł (+ 1 euro).

Trwa jeszcze zbiórka na konto LTR. Dlatego dokładną kwotę będzie można poznać po jej zakończeniu. Do końca listopada można wpłacać datki na konto LTR – nr rachunku bankowego: 10 8707 0006 0003 4018 2000 0001.

Zarząd LTR wyraża głęboką wdzięczność wszystkim darczyńcom. Każda wrzucona do puszki kwota posłuży do renowacji kolejnych pomników na lubartowskim cmentarzu. Do tej pory LTR odnowił 25 grobowców, zniszczonych przez czas, często zapomnianych, pozbawionych opieki. Dzięki Państwa datkom mamy nadzieję na odrestaurowanie następnych, wymagających remontu pomników.

Osobne podziękowania kierujemy do wolontariuszy, którzy tego dnia kwestowali w różnych miejscach lubartowskiego cmentarza.  To dzięki Państwa zaangażowaniu kwesta przyniosła taki efekt! Serdecznie za to dziękujemy.

Zarząd Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego