Rekordowa kwota na rzecz hospicjum

Żonkilowa kwesta na rzecz lubartowskiego hospicjum zakończyła się sukcesem. W tym roku zebrano 28.103,98 zł.
 
Przypominamy, że 13 kwietnia Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny oraz Parafia pw. św. Anny  zorganizowały akcję „Pola Nadziei 2014”. W tym roku mottem przewodnim była myśl Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.
W Niedzielę Palmową przed Bazyliką św. Anny kwestowali wolontariusze, którzy darczyńcom wręczali żonkile. Można było nabyć prace wykonane w Pracowni Artystycznej Art. Chata Małgorzaty Wronowskiej przekazane na akcję. W zbiórce uczestniczył nowy prezes Stowarzyszenia Hospicjum św. Anny w Lubartowie Waldemar Kijek. A także zastępca burmistrza Radosław Szumiec, radni i przedstawiciele LTR – Maria Kozioł i Małgorzata Smolarz. Jak informuje Michał Filipowicz, koordynator wolontariatu hospicyjnego podczas kwesty uzyskaliśmy rekordową kwotę – 28.103,98 zł, w tym: m. Lubartów – 24.521,72 zł, Kamionka – 1427,59 zł, Skrobów – 1219,23 zł, Nowodwór – 425,26 zł, Pałecznica – 510,18 zł. Nie jest to jednak ostateczna suma, ponieważ w ramach akcji dokonywane są wpłaty indywidualne w formie darowizny na rachunek bankowy Stowarzyszenia.
Co roku akcja „Pola Nadziei” organizowana jest w ramach prowadzonej działalności charytatywnej na rzecz osób terminalnie chorych. Jest okazją do współpracy z placówkami oświatowymi, samorządami, organizacjami pozarządowymi, osobami prywatnymi, a  elementem towarzyszącym kweście są żonkile – międzynarodowy symbol nadziei. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi znajdującymi się pod opieką lubartowskiego hospicjum stacjonarnego i domowego.  Zakupiony zostanie sprzęt rehabilitacyjny, który ciągle ulega zużyciu, odżywki, leki oraz środki opatrunkowe i pielęgnacyjne.  Lubartowskie hospicjum wspiera również dzieci osierocone (których jeden z rodziców był podopiecznym hospicjum) w ramach Funduszu Dzieci Osieroconych (np. fundując stypendia, wyprawki szkolne, rodzinne paczki świąteczne).
Sylwia Nowokuńska

DSC_3319