REMIS I PORAŻKA PIŁKARZY LEWARTU

Rozpoczęły się rozgrywki IV ligi lubelskiej HUMMEL w sezonie 2022/2023. Piłkarze Lewartu Lubartów mają za sobą już dwa ligowe spotkania. W meczach tych podopieczni Grzegorza Białka zdobyli punkt. Na inaugurację nasz zespół bezbramkowo zremisował z Huraganem Międzyrzec Podlaski, a następnie przegrał 0:3 ze Świdniczanką Świdnik. Po dwóch kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują ósme miejsce. Zgromadzili punkt, a do lidera tracą pięć oczek.

BEZBRAMKOWA INAUGURACJA

Na inaugurację nowego sezonu zespół z Lubartowa zagrał na własnym boisku z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Jest to zespół, który od kilku lat zalicza się do czołówki lubelskiej IV ligi. Spotkanie toczyło się przy nieustannie padającym deszczu. Warunki atmosferyczne utrudniały piłkarzom grę, a sytuacje na zdobycie gola można było policzyć na palcach jednej dłoni. Mimo tych niedoskonałości mecz mógł się podobać. Obie jedenastki ambitnie walczyły o jak najlepszy wynik. Skończyło się bez bramek i każdy z zespołów dopisał sobie po punkcie.

PORAŻKA Z FAWORYTEM ROZGRYWEK

W drugim spotkaniu Lewart zagrał na wyjeździe z faworytem rozgrywek, czyli Świdniczanką Świdnik. Mecz ten był inauguracją nowego stadionu rywala. Gospodarze byli bardzo zmotywowani, by zainkasować komplet punktów. Rozpoczęło się od doskonałej sytuacji dla Lewartu. Krystian Żelisko stanął oko w oko z bramkarzem miejscowych i niestety przegrał ten pojedynek. Już po chwili potwierdziła się stara piłkarska maksyma, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Po stałym fragmencie gry przeciwnik objął prowadzenie w 4 minucie. W 20 minucie było już 2:0 i sytuacja Lewartu zrobiła się bardzo trudna. Na początku drugiej połowy było już po meczu, gdy w 53 minucie Świdniczanka strzeliła trzecią bramkę. Do końca już się nic nie zmieniło i gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa. A podopieczni Grzegorza Białka ciągle czekają na pierwszą bramkę strzeloną w nowym sezonie. Najbliższa ku temu okazja będzie już w piątek 26 sierpnia, kiedy lubartowianie na własnym boisku podejmą Górnika II Łęczna.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:0.

Skład Lewartu: Podleśny – Iskierka (od 60 min. Giletycz), Niewęgłowski, Majewski, Urban (od 46 min. Pęksa), Najda (od 79 min. Duda), Pikul (od 70 min. Kamil Zieliński), Ciechański, Koneczny (od 88 min. Rejmak), Aftyka, Żelisko.

Świdniczanka Świdnik – Lewart Lubartów 3:0 (2:0).

Skład Lewartu: Podleśny – Giletycz (od 46 min. Michałów), Niewęgłowski, Majewski, Urban (od 69 min. Pęksa), Najda (od 80 min. Duda), Pikul, Ciechański (od 85 min. Bednarczyk), Koneczny (od 75 min. Iskierka), Aftyka (od 65 min. Kamil Zieliński), Żelisko.

W najbliższy piątek 26 sierpnia, w ramach trzeciej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Górnikiem II Łęczna. Początek spotkania o godzinie 17.00. Czwarta kolejka zaplanowana jest na weekend 3/4 września. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Opolaninem Opole Lubelskie. Mecz w niedzielę 4 września rozpocznie się o godzinie 16.00.