Remis i zwycięstwo piłkarzy Lewartu

Ostatnio piłkarze Lewartu Lubartów, którzy uczestniczą w rozgrywkach IV ligi rozegrali dwa mecze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich cztery punkty. Na własnym boisku zremisowali ze Stalą Poniatowa, a na wyjeździe pokonali Kryształ Werbkowice. Po ośmiu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują czwarte miejsce. Zgromadzili 17 punktów, a do lidera tracą 2 oczka.

Tylko oczko ze Stalą Poniatowa

W siódmej kolejce sezonu zawodnicy Lewartu na własnym boisku spotkali się ze Stalą Poniatowa. Rywal w tym sezonie spisuje się przeciętnie i miejscowi byli zdecydowanym faworytem. Jednak to goście mogli objąć prowadzenie. Już w 4 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stali. Intencje strzelca wyczuł Damian Podleśny i obronił jedenastkę. W 12 minucie prowadzenie gospodarzom dał Łukasz Najda. Przyjezdni wyrównali w 23 minucie. Już po dwóch kolejnych minutach Lewart prowadził, a na listę strzelców wpisał się Paweł Myśliwiecki. Jeszcze przed przerwą Stal zdobyła drugą bramkę i na przerwę zespoły udały się z wynikiem remisowym. Piłkę meczową mieli gospodarze w 80 minucie. Paweł Myśliwiecki stanął oko w oko z bramkarzem gości wykonując rzut karny. Niestety, piłka po strzale napastnika Lewartu nie znalazła się w siatce. W efekcie tego zespoły podzieliły się punktami.

Wyjazdowe zwycięstwo

W ostatnim z dotychczasowych spotkań „biało-niebiescy” rywalizowali na wyjeździe z Kryształem Werbkowice. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Lewartu, aczkolwiek podopieczni Grzegorza Białka musieli solidnie zapracować na pełną pulę. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Goście objęli prowadzenie w 72 minucie po finalizacji akcji zespołowej przez Aleksa Aftykę. Cztery minuty później bramkę zdobył Bartłomiej Wolski. Ten sam zawodnik strzelił swoją drugą bramkę i ustalił wynik meczu na 3:0 w 90 minucie. Komplet punktów pojechał do Lubartowa, a Lewart kontynuuje dobrą serię występów w rozgrywkach lubelskiej IV ligi.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Stal Poniatowa 2:2 (2:2); bramki dla Lewartu zdobyli: Łukasz Najda w 12 i Paweł Myśliwiecki w 25 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 71 min. Duda), Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 74 min. Urban), Parada (od 46 min. Plesz), Wolski, Majewski (od 46 min. Zieliński), Aftyka (od 83 min. Pikul), Najda, Myśliwiecki.

Kryształ Werbkowice – Lewart Lubartów 0:3 (0:0); bramki dla Lewartu zdobyli: Aleks Aftyka w 72, Bartłomiej Wolski w 76, 90 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów, Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 46 min. Parada), Plesz (od 75 min. Urban), Zieliński (od 82 min. Sulowski), Wolski, Najda (od 82 min. Duda), Aftyka (od 75 min. Pikul), Myśliwiecki (od 89 min. Pęksa).

W najbliższy piątek 22 września, w ramach dziewiątej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Cisowianką Drzewce. Początek spotkania o godzinie 18.00. Dziesiąta kolejka zaplanowana jest na weekend 30 września/1 października. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe z Ogniwem Wierzbica. Mecz w niedzielę 1 października rozpocznie się o godzinie 15.00. Między spotkaniami ligowymi „biało-niebiescy” zagrają spotkanie w ramach III rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W środę 27 września w Lubartowie rozpocznie się pojedynek Lewart Lubartów – Motor II Lublin.