REMIS NA POCZĄTEK GRUPY MISTRZOWSKIEJ

Rozpoczęła się druga część rozgrywek IV ligi lubelskiej w sezonie 2022/2023. Piłkarze Lewartu Lubartów dzięki dobrej postawie w pierwszej części ligi, występują w grupie mistrzowskiej. Teraz przed „biało-niebieskimi” gra z pięcioma zespołami systemem mecz i rewanż. Pierwszy mecz podopieczni Grzegorza Białka mają już za sobą. W sobotę 15 kwietnia na własnym boisku zremisowali 2:2 ze Stalą Kraśnik. Po pierwszej kolejce w grupie mistrzowskiej w ligowej tabeli zajmują szóste miejsce. Zgromadzili 36 punktów (wliczane są punkty zdobyte w pierwszej części sezonu).

W pierwszym meczu w grupie mistrzowskiej lubartowianie grali na własnym boisku ze Stalą Kraśnik. Z tym rywalem Lewart rozegrał mecz kontrolny przed rundą wiosenną i wtedy goście wygrali 5:3. Kibice, którzy licznie pojawili się na stadionie przy ulicy Parkowej zobaczyli ciekawe widowisko piłkarskie.

W pierwszej połowie gra najczęściej odbywała się w środkowej części boiska, a obie drużyny realizowały założenia taktyczne. W końcówce pierwszej odsłony na indywidualną akcję zdecydował się Łukasz Najda. Po jego dośrodkowaniu z linii końcowej boiska w odpowiednim miejscu przed bramką przeciwnika pojawił się Krystian Żelisko. Najlepszy strzelec Lewartu wykorzystał dokładne podanie i po jego strzale głową piłka zatrzymała się w siatce gości. Miejscowi schodzili na przerwę z prowadzeniem. Po zmianie stron przeciwnik dość szybko wyrównał. W 50 minucie sędzia podyktował rzut karny i na tablicy wyników pojawił się remis. W 75 minucie Stal wyszła na prowadzenie 2:1. Gospodarze nie mieli już nic do stracenia i śmielej zaatakowali. Wysiłek podopiecznych Grzegorza Białka został nagrodzony w 83 minucie. Na listę strzelców ponownie wpisał się Żelisko, ustalając wynik meczu na 2:2.

Lewart Lubartów – Stal Kraśnik 2:2 (1:0); bramki dla Lewartu zdobył Krystian Żelisko w 42 i 83 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 65 min. Iskierka), Niewęgłowski, Majewski, Urban (od 85 min. Pęksa), Koneczny (od 78 min. Bednarczyk), Pikul (od 76 min. Kuzioła), Sulowski (od 76 min. Ciechański), Najda, Aftyka (od 86 min. Duda), Żelisko.

TERMINARZ SPOTKAŃ

Podajemy wstępne daty i godziny rozpoczęcia poszczególnych spotkań w grupie mistrzowskiej podczas wiosennej części rozgrywek:

1 kolejka 15 kwietnia, sobota, godz. 16.00: Stal Kraśnik (dom)

2 kolejka 22 kwietnia, sobota, godz.16.00: Gryf Gmina Zamość (wyjazd)

3 kolejka 29 kwietnia, sobota, godz. 15.00: Granit Bychawa (dom)

4 kolejka 7 maja, niedziela, godz. 13.00: Start 1944 Krasnystaw (wyjazd)

5 kolejka 13 maja, sobota, godz.17.00: Tomasovia Tomaszów Lubelski (dom)

6 kolejka 20 maja, sobota, godz. 16.00: Stal Kraśnik (wyjazd)

7 kolejka 27 maja, sobota, godz. 17.00: Gryf Gmina Zamość (dom)

8 kolejka 4 czerwca, niedziela, godz.17.00: Granit Bychawa (wyjazd)

9 kolejka 10/11 czerwca: Start 1944 Krasnystaw (dom)

10 kolejka 18 czerwca, niedziela, godz.17.00: Tomasovia Tomaszów Lubelski (wyjazd).