Reprezentanci Polski z Lewartu

Pod koniec ubiegłego roku Zarząd Polskiego Związku Taekwon-do zatwierdził wykaz reprezentacji Polski juniorów i seniorów na 2019 rok.

Reprezentacja narodowa składa się z: 18 seniorek, 13 juniorek, 21 seniorów i 25 juniorów. Wśród osób, które mają szansę wystąpić w narodowych barwach znajduje się siódemka podopiecznych trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Są to: seniorki – Zuzanna Gadzała i Monika Wiater; seniorzy – Jakub Gadzała, Michał Wawryniuk i Marcin Wronowski; juniorka Ilona Kubera i junior Adam Bronisz. Trenerem reprezentacji Polski kobiet jest szkoleniowiec Lewartu Jarosław Suska.
Najważniejsze zawody w tym roku dla reprezentantów Polski to: Mistrzostwa Świata juniorów i seniorów (22-28 kwietnia w Inzell, Niemcy) oraz Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów (10-13 października w Sarajewie, Bośnia i Hercegowina).
Mężczyźni mają już za sobą pierwsze tegoroczne zgrupowanie. W dniach 30 stycznia – 3 lutego kadrowicze (w tym czterech zawodników z Lewartu) ćwiczyli w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.
ig