Rewelacyjne starty LUKS Lubartów

Szachiści z LUKS Lubartów reprezentowali nasze miasto w  weekend 7- 8 grudnia na zawodach w Mokobodach w Mikołajkowym Turnieju Szachowym, na XXI OTSz o Mistrzostwo Powiatu Kraśnickiego w Wilkołazie, w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego oraz w Amatorskiej Lidze w Lublinie.

Zdobyli Mazowsze

Rewelacyjnie spisała się grupa szachistów LUKS Lubartów w Mikołajkowym Turnieju Szachowym zorganizowanym w Mokobodach w dniu 7 grudnia. W stawce 118 zawodników nasi zawodnicy zdobyli cztery ogromne puchary. Grano tempem 15′ na dystansie 7 rund. Miejsca open naszych zawodników: 4. Raczyński Dominik – 6 pkt. ( I. do lat 10); 5. Weronika Dajek – 6 pkt. ( II. Do lat 10); 6. Franciszek Baran – 5,5 pkt. ( III. do lat 10); 7. Wiktor Opolski – 5,5 pkt.; 9. Aleksandra Szczerba – 5,5 pkt ( I do lat 10 dziewczynki); 17. Jakub Raczyński – 5 pkt.; 21. Aleksander Opolski – 5 pkt.; 28. Patryk Matyjaszczyk – 4,5 pkt.; 60. Antoni Baran – 3 pkt. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz paczki od św. Mikołaja.

Turniej w Wilokołazie, Akademickie Mistrzostwa i Amatorska Liga w Lublinie

W Wilkołazie zorganizowano 7 grudnia OTSz o Mistrzostwo Powiatu Kraśnickiego. Zawody rozegrano na dystansie 7 rund przy czasie 20′ na partię. W stawce 20 zawodników II miejsce w kategorii do lat 18 zajął Michał Drozd z 4 punktami; 15. miejsce zajął Tomasz Drozd zdobywając 3 pkt.

W dniu 7 grudnia w Lublinie rozegrano V Turniej cyklu Amatorska Liga Młodych Mistrzów. W stawce 17 szachistów na trzecim miejscu podium stanął Kacper Czuchryta – 4,5 pkt.; 7. Jeremiasz Skrzypiec – 4 pkt.

W Lublinie 8 grudnia zorganizowano Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Szachach Błyskawicznych zgłoszone do FIDE. Grano tempem 3’+2” bonusu za ruch. Wysokie 8. miejsce zajął w nich Adrian Matyjaszczyk, tuż za nim uplasował się Kazimierz Demucha. Obaj zdobyli 6 z 11 punktów. Zawody miały obsadę międzynarodową – wystąpili zawodnicy z federacji szachowej Hiszpanii i Ukrainy.

Wszystkim szachistom gratulujemy bardzo udanego weekendu szachowego i życzymy kolejnych sukcesów na 64 polach.