Rewelacyjne starty szachistów LUKS Lubartów

Szachy wróciły do stacjonarnych rozgrywek z dużym przytupem. Zawodnicy LUKS Lubartów odnieśli kilka sukcesów. W jednym z turniejów grali nawet zawodnicy z Kenii i Tanzanii

W Puławach 23 maja w Hotelu OLIMPIC odbyło II Puławskie MINI-Elo. 8 letnia Weronika Dajek zdobyła pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Uplasowała się w środku stawki, grając z dorosłymi zawodnikami. To dobry prognostyk w zbliżających się Mistrzostwach Polski w Poroninie w połowie czerwca.
W tym samym dniu rewelacyjnie spisał się Kacper Czuchryta w stolicy naszego województwa w turnieju „Szach Królowi” o puchar Prezydenta m. Lublin. Zajął wysokie 8 miejsce, grając w grupie dorosłych, jednak najlepszym wykładnikiem jego wyniku jest rekordowo wysoki wzrost rankingu międzynarodowego w szachach szybkich o ponad 80 pkt.  Dodajmy, że Kacper w ostatniej Lubartowskiej Lidze Szachowej VOLTMAX wygrał cały turniej (28 maja).

Sukcesem może poszczycić się nasz zawodnik Adrian Matyjaszczyk (reprezentujący AZS UMCS Lublin), który 29 maja zdobył srebrny medal w Pucharze Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w szachach błyskawicznych. Turniej miał wydźwięk międzynarodowy – zagrali w nich studenci z Kenii, Tanzanii i Ukrainy. Adrian zanotował wzrost rankingu FIDE o 26 pkt. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów na 64 polach.