Rewitalizacja centrum, remonty ulic… „Wspólny Lubartów” przedstawił swój program wyborczy

Startujący na następną kadencję burmistrz Krzysztof Paśnik podczas dzisiejszej (10 marca) konwencji przedstawił program wyborczy komitetu „Wspólny Lubartów”.

 W spotkaniu wyborczym w restauracji Brama uczestniczył lubartowianin i wiceminister zdrowia Marek Kos.

– Ta kadencja była trudna ze względu na ograniczenia związane z pandemią, inflacją, a potem wojną na Ukrainie.  Mimo tego zrealizowaliśmy wiele remontów dróg, powstały parkingi czy  żłobek z prawdziwego zdarzenia również dla dzieci z niepełnosprawnościami. Dokończyliśmy budowę stadionu miejskiego, powstał pumptrack, który cieszy się ogromną popularnością. Uruchomiliśmy bezpłatną komunikację miejską, a obiekty oświatowe zostały zmodernizowane – wymieniał burmistrz Krzysztof Paśnik.

Przedstawił też program wyborczy, z jakim zamierza startować wraz ze swoją drużyną na kolejną kadencję.

– Następna kadencja to kadencja kontynuacji. Chcemy rozbudowywać strefę gospodarczą, uzbrajać obecnie posiadane  tereny, ale też pozyskiwać nowe – mówił. – Mieszkańcy i przedsiębiorcy z Lubartowa będą mogli kupować tańszą energię w ramach kogeneracji, która daje nam szansę na tańszy prąd i ciepło.

Program wyborczy komitetu „Wspólny Lubartów zakłada także utworzenie drugiej linii komunikacji miejskiej, gdzie kolejny pojazd będzie korzystał z z energii elektrycznej, wyprodukowanej przez miejskie przedsiębiorstwa.

Kolejny projekt to budowa kanalizacji deszczowej i nowej nawierzchni miedzy innymi na ulicach: 3 Maja, Chopina, Parkowej.  – Otrzymaliśmy 5 mln dofinansowania na tę inwestycje. Mamy tez już projekty na budowę bezpłatnych parkingów przy ul. Szaniawskiego i Kościuszki  – mówił burmistrz. – Kończymy też realizować dokumentację na budowę ulicy Wschodniej od ul Piaskowej  do ul. Łąkowej wraz z budową odwodnienia – dodał.

Wśród obietnic wyborczych znalazła się też rewitalizacja terenów miejskich na osiedlu 3 Maja, gdzie między innymi mają powstać skwerek i miejsca parkingowe.

Rewitalizacja targu miejskiego, dokończenie rewitalizacji parku w części od oranżerii do boisk MOSiRu oraz  zmiana wizerunku centrum Lubartowa łącznie z przebudową fontanny i zagospodarowaniem terenu po starym żłobku – to kolejne punkty zaprezentowanego  programu wyborczego.

Burmistrz Krzysztof Paśnik podkreślił, że na budowę wielu ulic ma już przygotowana dokumentację np. ul. Śmiałego, Batorego, Zygmunta II Augusta.

 W programie wyborczym znalazł się tez punkt dotyczący budowy mieszań komunalnych i socjalnych oraz centrum aktywności senioralnej.

– Chcemy zwiększyć środki dla miejskich placówek oświatowych i stowarzyszeń, które działają w naszym mieście orz fundusze  na zajęcia pozalekcyjne  – modelarstwo, programowanie – mówił burmistrz Krzysztof Paśnik. Wspomniał też o rozpoczętej budowie sali dla taekwondeków, kompleksowej termomodernizacji II LO oraz planach budowy tam sali sportowej ze środków, jakie miasto pozyskało z funduszy zewnętrznych. 

– Budowa, skateparku przy Mucharskiego, boisko przy SP 4, rozbudowa basenu, plac zabaw przy ul. Heweliusza –  wymieniał kolejne rozpoczęte projekty.

Poinformował też, że złożony jest już projekt ministerialny na powstanie obiektu przy bibliotece miejskiej, który posłużyłby na cele kulturalne związane z historią miasta.  

W zakresie ochrony środowiska i rekreacji „Wspólny Lubartów” zamierz rozwijać Rodzinne Ogródki Działkowe i koła wędkarskie. W planach jest też zagospodarowanie brzegu rzeki Wieprz wraz z oświetleniem Alei Topolowej i utworzeniem przystani kajakowej.

(kw)

Wideo z konwencji „Wspólnego Lubartowa” dostępne tutaj