Rockowy koncert profilaktyczny w II LO

30 października w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie odbył się koncert profilaktyczno-muzyczny „Szkoła wolna od uzależnień – Złe wpływy”, który dla uczniów klas pierwszych poprowadził Grzegorz „Ornette” Stępień, gitarzysta basowy rockowego zespołu Oddział Zamknięty.

„Jak wygląda ten Wasz cudny świat,

ja to wiem i oni wiedzą, jak.

Napiętnowany marzeniami,

napiętnowany marzeniami.”

Muzyk rozpoczął spotkanie piosenką „Ten wasz świat”. Podczas koncertu podzielił się z młodzieżą swoimi refleksjami i poglądami na temat zagrożeń współczesnego świata: cyberprzemocy, uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, a nawet telefonu i Internetu.

Grzegorz Stępień jest również poetą, który pisze i śpiewa przede wszystkim o tym, czego sam doświadczył. Otwarcie opowiadał zatem młodzieży o tym, co było w jego życiu dobre, a co przyniosło cierpienie. Artysta podkreślał, że wszelkie uzależnienia niszczą to, co dla człowieka jest najważniejsze: rodzinę, pracę, relacje z przyjaciółmi, a konsekwencje nieodpowiedzialnych czynów można ponosić przez całe życie. Opowiadając historie konkretnych ludzi, uświadomił słuchaczom, że wszelkiego rodzaju uzależnienia są drogą donikąd.

Podczas spotkania artysta śpiewał piosenki z repertuaru Oddziału Zamkniętego (m.in. „Ich marzenia”, „Ten wasz świat” ) oraz z solowej płyty „Twarzą w twarz”. Niebawem ukaże się nowy album z piosenką „Tajemnica”, której uczniowie II LO mieli okazję posłuchać.

Koncert zorganizowany z inicjatywy Agnieszki Budzyńskiej, szkolnego pedagoga, był z pewnością dla wszystkich uczniów pretekstem do rozważań na temat tego, co jest w życiu najważniejsze i co daje prawdziwe szczęście.

II LO/AO