Rodzinna Majówka w PMDK

30 maja społeczność wychowanków i rodziców Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie spotkała się na „Rodzinnej majówce”. Z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca dzieci przygotowały specjalny program artystyczny dedykowany rodzicom.

Podopieczni Dominiki Kłębukowskiej-Wąchockiej z pracowni muzycznej wystawili przygotowywany od początku roku szkolnego musical „Morskie opowieści”. Wytężoną pracę 21 małych muzyków, którzy wspaniale poradzili sobie nie tylko ze śpiewem i grą na instrumentach, ale także z zadaniami aktorskimi w pięknej oprawie wizualnej, publiczność nagrodziła gromkimi owacjami.

Po musicalu znakomicie zaprezentowały się zespoły taneczne pracujące pod kierunkiem Jolanty Grabowskiej: „Passe”, Releve i Releve II oraz solistka Zuzanna Gruda. Następnie na scenie pojawili się reprezentanci rodziców – absolwentka PMDK, wokalistka, pani Anna Furtak-Filip, zaśpiewała razem z synem Szymonem, który tak jak kiedyś mama, uczęszcza do PMDK na zajęcia teatralne. Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców PMDK, reprezentowana przez Adriannę Sawczuk-Dejko i Magdalenę Wyrobek, przekazała dzieciom na scenie życzenia i słodkie upominki. Na wychowanków PMDK prezenty od Rady Rodziców czekały również w ogrodzie – wata cukrowa, popcorn oraz fotobudka. Nauczyciele PMDK także mieli prezenty dla dzieci: warsztaty plastyczne przygotowane przez Edytę Weremczuk i Izabellę Dybałę oraz zabawę karaoke, prowadzoną przez Piotra Grymuzę. Obie propozycje tak spodobały się dzieciom, że trzeba było nieco przedłużyć imprezę, aby każdy chętny mógł z nich skorzystać.

PMDK składa serdeczne podziękowanie firmie extrabudka.pl  za moc atrakcji!

foto; Hanna Dybała, Judyta Pomorska, Nikola Jukowska, Urszula Bednarczyk