Rodzinnie na rowerach z LTPS

Ostatnia niedziela czerwca to od ponad dwudziestu lat termin zarezerwowany przez cyklistów na „Święto Roweru”. Niestety w tym roku kolejna edycja nie została zorganizowana ze względu na pandemię. Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu, dla podtrzymania rowerowego charakteru tego dnia, zorganizowało Rodzinny rajd Rowerowy „Lasy Kozłowieckie 2020”. W celu większego nawiązania do Święta Roweru wybrano trasę numer 3, wiodącą do Nasutowa. 

28 czerwca  dziewięćdziesięciu sześciu rowerzystów, zebranych na placu przed dworcem PKP wyruszyło na trasę rajdu. Po godzinnej spokojnej jeździe, dotarli do punktu kontrolnego w Nasutowie, gdzie najmłodsi uczestnicy otrzymali pierwsze pieczątki na swoich kartach kontrolnych, a wszyscy uczestnicy mogli chwilkę odsapnąć. Po przerwie, cykliści wyruszyli w drogę powrotną by ok. godziny 17 dotrzeć do wiaty grillowej nad Wieprzem. Tam na dzieci czekała możliwość zdobycia drugiej pieczątki, która upoważniała do otrzymania pamiątkowego medalu oraz gadżetów od Stowarzyszenia, a na wszystkich którzy nie zwlekali do ostatniej chwili z decyzją o zarejestrowaniu się, czekał poczęstunek w postaci kiełbasy znad ogniska. Po posileniu się ciepłą kiełbaską, zadowoleni uczestnicy pytali się organizatorów o możliwość uczestniczenia w kolejnych imprezach LTPSu. Pierwsza okazja będzie już w najbliższą sobotę, gdy na parkingu w Kopaninie rozpocznie się Rowerowy Rajd na Orientację „Zdezorientowani 2020”, łączący jazdę na rowerze z rywalizacją między uczestnikami. Dla osób które boją się samodzielnie jeździć po lasach, będzie możliwość uczestniczenia w wycieczce z przewodnikiem, poza utartymi szlakami. Zadanie „Lubartów jako Miasto przyjazne turystyce – kształtowanie pozytywnego wizerunku Miasta podczas imprez turystycznych” jest współfinansowane ze środków budżetu Miasta Lubartów.

Pełna galeria zdjęć dostępna jest na facebooku LTPS ,a relacja video dostępna będzie na kanale YouTube. Już dzisiaj zachęcamy do Subskrybcji.

 

Jerzy Zglejszewski

Foto: Mateusz Pilarski