Rodzinny turniej tenisa stołowego

W niedzielę Świętej Rodziny, czyli 30 grudnia ubiegłego roku w Lubartowie odbył się XIX Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego „Mamo, tato, pograj z nami”. Organizatorem imprezy był Miejski Klub Sportowy „Lewart” AGS Lubartów.

W turnieju wzięły udział 33 drużyny. Zostały one podzielone na dwie grupy wiekowe. W pierwszej kategorii wystąpiło 21 rodzin, posiadających w swoim składzie dziecko w wieku 13 lat lub młodsze. W drugiej grupie zagrało 12 rodzin z dzieckiem w wieku 14 lat i starsze. Mecze odbywały się do dwóch punktów. Jeżeli po rywalizacji dziecka z dzieckiem i rodzica z rodzicem wynik był remisowy, o zwycięstwie decydowała gra deblowa. Obok rywalizacji sportowej istotnymi czynnikami było utrwalenie więzi rodzinnych, promowanie aktywnego stylu życia w rodzinie, zachęcenie do wspólnego uprawiania sportu przez dzieci i rodziców.
W finale kategorii młodszej emocjonujący pojedynek stoczyła rodzina Pawłowskich z Lubartowa z rodziną Słomków z Niedrzwicy Dużej. Po zwycięstwie Rafała Pawłowskiego z Arturem Słomką i porażce Andrzeja Pawłowskiego z Tomaszem Słomką o zwycięstwie w turnieju zadecydowała gra deblowa. Losy rywalizacji toczyły się bardzo długo. Ostatecznie zwyciężyła rodzina Słomków, zwyciężając w piątym, decydującym secie do 14. W kategorii starszej w finale spotkały się rodziny Baranowskich z Lubartowa i Bieleckich z Niedrzwicy Dużej. I w tym finale po zaciętym pojedynku lepsza okazała się drużyna przyjezdnych.
Najmłodszą uczestniczką turnieju była sześcioletnia Ola Karczmarz, a najstarszym zawodnikiem Stanisław Miękina. Sędzią głównym zawodów był Marian Sagan, a koordynatorem Andrzej Pawłowski. Podziękowania należą się rodzicom zawodników sekcji tenisa stołowego Lewartu za przygotowanie pysznych wypieków, którymi można było się posilić podczas wielogodzinnej rywalizacji. Wszystkie rodziny zostały nagrodzone dyplomami i okolicznościowymi statuetkami, a zdobywcy czołowych miejsc pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Miasta Lubartów.
Wyniki XIX Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego:
Kategoria dzieci do 13 lat i rodzic lub dziadek
1. Artur Słomka i Tomasz Słomka, 2. Rafał Pawłowski i Andrzej Pawłowski, 3. Maciej Bielecki i Robert Bielecki, 4. Karolina Wójtowicz i Adam Wójtowicz, 5. Bartosz Wójtowicz i Adam Wójtowicz, 6. Paulina Szalast i Adam Szalast, 7-8. Hubert Baran i Robert Baran oraz Aleksandra Zgierska i Andrzej Zgierski, 9. Agata Lipska i Jarosław Lipski, 10. Jakub Drzewiecki i Grzegorz Drzewiecki, 11. Błażej Kondracki i Andrzej Kondracki, 12. Patryk Janasz i Wiesław Krupa, 13. Maksymilian Karczmarz i Ireneusz Karczmarz, 14. Błażej Kuta i Mariusz Kuta, 15. Maciej Zabielski i Włodzimierz Zabielski, 16. Wiktor Kudło i Marzena Kudło, 17. Maria Karczmarz i Ireneusz Karczmarz, 18. Aleksandra Karczmarz i Monika Karczmarz, 19. Patryk Niebrzydowski i Stanisław Miękina, 20. Michał Kuta i Mariusz Kuta, 21. Aleksander Kondracki i Andrzej Kondracki.
Kategoria dzieci powyżej 14 lat i rodzic lub dziadek
1. Patryk Bielecki i Robert Bielecki, 2. Mateusz Baranowski i Mariusz Baranowski, 3. Jakub Sagan i Marian Sagan, 4. Błażej Białek i Ryszard Białek, 5. Krystian Kubera i Edyta Kubera, 6. Damian Szostak i Michał Szostak, 7. Łukasz Drzewiecki i Grzegorz Drzewiecki, 8. Andrzej Serwin i Andrzej Stasiak, 9. Anna Lipska i Jarosław Lipski, 10. Katarzyna Jusiak i Magdalena Jusiak, 11. Dawid Marzec i Jacek Marzec, 12. Maja Baran i Robert Baran.
ig, foto: www.lubartowskitenis.pl