Rogoza czwarty w Polsce

W Przysieku koło Torunia 6 grudnia zorganizowano III Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników. Turniej prowadzony był zgodnie z przepisami FIDE. Rozgrywki odbywały się systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund przy czasie 15 minut dla zawodnika. Zawodnik z Rokitna – Andrzej Rogoza grający w barwach LUKS Lubartów zajął w nich wysokie czwarte miejsce.

W mistrzostwach mogli wziąć udział wyłącznie rolnicy i dzieci z rodzin rolniczych. W turnieju uczestniczyło 45 zawodników z całej Polski. Mistrzem Polski został Jakub Dwojacki z Łubianki (8 pkt), drugie miejsce zajął Szymon Łuczka z Tomaszowa Lubelskiego (7,5 pkt), trzecie – Sławomir Wilmanowicz z Gdyni (7 pkt). Dalsze nagrodzone miejsca zajęli: 4. Andrzej Rogoza – Rokitno (7 pkt); 5. Stanisław Brzeziński z Malborka (6,5 pkt); 6. Paweł Flis z Łodzi (6,5 pkt); 7. Marcin Matusiak z Włocławka (6 pkt); 8.Dawid Romański z Gniezna(6 pkt); 9. Maciej Lebiedziński z Włocławka (6 pkt); 10. Andrzej Pomocka z Konina (6 pkt)

Myślałem, że będzie lepiej, zabrakło mi trochę szczęścia – mówi Andrzej Rogoza – w jednej z środkowych rund stłukły mi się okulary. Trochę się zdenerwowałem… Impreza trochę przeciągnęła się w czasie. Bałem się, że spóźnię się na pociąg. Za rok, jak zdrowie pozwoli, jeszcze raz chciałbym spróbować, tym razem na spokojnie.

Fundatorami nagród dla najlepszych zawodników byli: Wiceprezes Rady Ministrów RP Janusz Piechociński, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Zarząd Polskiego Radia SA, Poseł na Sejm RP Zbigniew Sosnowski, Poseł na Sejm RP Eugeniusz Kłopotek, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Wójt Gminy Zławieś Wielka Jan Surdyka, Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole Czesław Cieślak, Starosta Powiatu Toruńskiego Mirosław Graczyk. Każdy uczestnik mistrzostw otrzymał pamiątkowy dyplom.

Start  Andrzeja Rogozy w III Mistrzostwach Polski Rolników wsparły: Urząd Gminy Lubartów oraz Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy.