Rok Klubu Senior +

Nowe znajomości, odkryte umiejętności, spotkania i wyjazdy integracyjne, czyli – rok Klubu „Senior+” za nami

Od stycznia 2019 r. przy Lubartowskim Ośrodku Kultury działa nowe miejsce dla seniorów. Klub „Senior+” to miejsce stworzone dla i przez seniorów, gdzie wspólnie mogą rozwijać swoje pasje, dzielić się zainteresowaniami oraz nawiązywać nowe znajomości. Projekt realizowany jest przez Lubartowski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Do projektu, którego celem jest wzrost dostępności do wysokiej jakości usług społecznych, zostały zaproszone osoby, które ukończyły 60 lat i mieszkają na terenie miasta Lubartów. Udział w nim jest bezpłatny.

W ramach Klubu „Senior+”, podczas codziennych zajęć, odbywają są m.in. warsztaty kulinarne, rękodzieło, zajęcia ruchowe, spotkania z dietetykiem. Dodatkowo każdy z uczestników ukończył kurs komputerowy, a chętni mogą skorzystać z dyżuru komputerowego. Wszyscy otrzymują wsparcie psychologiczne. Seniorzy mogą czuć się bezpieczniej dzięki otrzymanej opasce z wbudowanym przyciskiem SOS. A zapewniony, dwa razy w roku, pakiet bezpłatnych badań pozwala na bieżąco monitorować stan zdrowia.

Poprzedni rok obfitował w sprzyjające integracji imprezy okolicznościowe oraz wyczekiwane przez każdego wyjazdy. W ramach spotkań okolicznościowych zorganizowane zostały: Spotkanie Wielkanocne, obchody Dnia Seniora oraz Spotkanie Wigilijne. Uczestnicy mieli możliwość poznać zakątki Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, a nawet wziąć udział w rejsie statkiem. Nie zabrakło wyjazdów kulturalnych do kina i teatru oraz w ramach „zdrowego ruchu” – wyjść na basen.

Uczestnicy, którzy podczas zajęć wokalnych zgłosili się do zespołu ludowego, ćwiczą swoje umiejętności pod okiem instruktora oraz w strojach ludowych występują podczas wydarzeń kulturalnych odbywających się w Lubartowie. Osoby, które nie należą do Klubu, a chciałyby dołączyć do zespołu – brać udział w próbach oraz występować na scenie – zapraszamy do Lubartowskiego Ośrodka Kultury po więcej informacji.

Przed nami kolejny rok, podczas którego nie zabraknie wielu ciekawych form wsparcia. Bez wątpienia dużym zainteresowaniem będą cieszyły się wyjazdy na Roztocze, do muzeum oraz groty solnej w Lublinie.

Cały czas zainteresowane osoby, które ukończyły 60 lat i mieszkają w Lubartowie, zapraszamy do zapisów na listy rezerwowe. W celu zapisania się do Klubu niezbędne jest wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych dostępnych w Lubartowskim Ośrodku Kultury.


Więcej informacji:

Lubartowski Ośrodek Kultury / ul. Rynek II 1, 21-100 Lubartów / tel. 81 855 22 42
www.facebook.com/LubartowskiOsrodekKultury/

Agnieszka Karpińska